Дома Тагови брзо

Таг: брзо

Мрзлива жена: сладолед торта за 15 минути

Преубава торта која ако ја чувате во фрижидер може да биде кремаста, а ако ја ставите во замрзнувач – ќе добиете сладолед торта! Потребни состојки: 500...

Кифлички меки како душа

Фото: Натич Нт Рецепт: Анита Стојановска Потребни состојки: 1 кг брашно 200 мл млака вода 200 мл јогурт 100 мл масло 1 квасец 2 белки 2 мали лажичиња сол 1 мало лажиче шеќер Постапка: Се меси...

Најбрзи и највкусни питулици за појадок по рецептот на Марта

Фото: Миланка Радојевиќ По рецептот на Марта Муреска Потребни состојки: 400 г брашно 1 печиво 1 лажичка сол 1 јајце 250 мл јогурт Постапка: Од сите овие состојки се замесува тесто и се...

Најбрза погача без квасец – како кец во ракав!

Ова е најбрзата погача без квасец. Потребни состојки: 300 г брашно ½ прашок за печиво (или ½ мала лажичка сода бикарбона) 50 мл масло 100 мл вода 1 белка Крупна сол Сол Ким Постапката...

Брзо и без печење: колач со јаболка

За фантастичниот колач со јаболка не ви е потребно многу време ниту многу состојки, а ниту многу труд. Навистина, следниот колач ќе го направите...

Божествен десерт: Едноставен рецепт за кокос коцки без печење

Потребни состојки: 1 кесичка пудинг за кокос коцки 1 литар млеко 100 г шеќер 170 г бисквити 80 г чоколадо 40 г путер/маргарин 2 лажици млеко Малку кокос за наросување одозгора Постапка: Наредете ги...

Солена торта која се топи во уста – брзо и вкусно!

Може да се послужи како ручек или вечера, а барани се и за појадок, а комбинации има безброј. Можете да ги потрошите состојките од...

Брз чоколаден колач: вака едноставен и вкусен рецепт не сте пробале

Потребни состојки: 200 мл јогурт 100 мл масло 100 мл млеко 3-4 лажици шеќер 1 ванилин шеќер 7 лажици брашно 3 лажици какао во...

Брзи кнедли со сливи: едноставен и евтин рецепт

Иако сите ги сакаме кнедлите, варењето на компир, приготвувањето и мешањето на тестото за многумина претставува комплицирана работа која одзема време. Затоа, ова е...

Песок торта-проверено добра! Готова е за 20 минути без печење-ПОСНО

Потребни состојки: 150 мл вода или сок од портокал 6 кесички пудинг од ванила 500 г шеќер 3 ванилин шеќер 2 посни маргарини 500-300...