Дома Тагови брзо

Таг: брзо

НУТЕЛА КОЛАЧ ЗА 15 МИНУТИ: за родендени и слава, како и...

Нутела колач кој се прави за 15 минути. Одличен колач за секакви пригоди. Потребни состојки: 300 г мелени бисквити 70 г путер 30 г несквик 100 мл млеко 400 г...

Без вага и миксер, само промешајте и ставете да се пече:...

Ако барате рецепт по кој едноставно само ќе промешате и ќе добиете вкусен колач – тогаш ова е тоа! Потребни состојки: 1 јајце 1 шолјичка шеќер 1 шолјичка...

КОЛАЧ НА ЧАША: Измешајте за 5 минути и печете!

Поедноставно не може! Ова е рецепт за колач кој можете да го направите без вагање и комплицирани техники – само измешајте ги состојките за...

Непечен ролат од бисквити и кокос – готов додека да трепнеш!

Оригиналниот ролат се приготвува од плазма кекси, но може да се употребат и други бисквити како што се petit beurre, но вистинскиот вкус се...

Сочен колач – се пече само 11 минути а за пократко...

Потребни состојки: 250 г путер 300 г шеќер 6 јајца 1 ванилин шеќер 3-5 капки екстракт од ванила 130 г брашно 250 г темно чоколадо 60-70% какао Постапка: 1.Путерот пенесто изматете го со...

ЧОКОЛАДНИ МАФИНИ: Совршенство во неколку едноставни чекори

Потребни состојки: 250 г брашно 120 г шеќер 1 ванилин шеќер 1 прашок за печиво 4 лажици какао во прав 1 мала лажичка сода бикарбона 200 г чоколадо за готвење 100 мл...

Вкусен и брз ручек од 3 состојки

Многу вкусно јадење што брзо се приготвува. Потребни состојки: 500 г пилешко филе 1 крем супа од печурки 200 мл павлака - хопла Постапка: 1.Пилешкото филе исечете го на тенки...

Сочен КИВИ колач готов за 15 минути

Потребни состојки: 12 јајца 12 лажици шеќер 200 мл масло 12 лажици брашно 4 лажици какао 1 прашок за печиво 200 мл млеко За ФИЛ: 800 мл млеко 8 лажици брашно 200 г шеќер 250 г...

Превкусен колач со банани готов за 10 минути

Потребни состојки: 300 г бисквити 3 пудинзи од ванила 9 лажици шеќер 1 литар млеко 200 г путер/маргарин 1 ванилин шеќер 4 лажици кисела павлака 4-5 банани 200 мл слатка павлака Постапка: Издвојте малку од...

Брзи крофнички со павлака и јајца

Овој рецепт одлично ќе ви се најде кога набрзина ќе сакате да приготвите нешто вкусно за појадок. Крофничките се храна кој секој ги сака,...