Дома Тагови брзо

Таг: брзо

Баунти чоколтца – готови се за помалку од 10 минути!

Потребни состојки: 200 мл слатка павлака (или кондензирано млеко 150 г кокос 400 г шеќер во прав 400 г чоколадо (млечно или со поголем % какао) Постапка: 1.Во еден сад...

МРЗЛИВ колач – како од слаткарница, а се приготвува од евтини...

Потребни состојки: 150 г путер/маргарин 250 г шеќер во прав 4 жолчки 250 г брашно 1 прашок за печиво 100 г ореви или лешници 2-3 реда чоколадо 200 мл млеко Постапка: Изматете го путерот...

Евтин а ПРЕУБАВ посен колач, сочен – се топи во уста

Преував рецепт за многу евтин посен колач кој се прави многу брзо и едноставно. Толку е мек и сочен, се топи во уста. Пробајте,...

Брзо, евтино и вкусно: чоколаден колач од само ДВЕ состојки

Верувале или не, но и ова е можно! Овој феноменален чоколаден колач ќе ви стане ваш омилен десерт затоа што пред се е многу...

Мрзлива жена: сладолед торта за 15 минути

Преубава торта која ако ја чувате во фрижидер може да биде кремаста, а ако ја ставите во замрзнувач – ќе добиете сладолед торта! Потребни состојки: 500...

Кифлички меки како душа

Фото: Натич Нт Рецепт: Анита Стојановска Потребни состојки: 1 кг брашно 200 мл млака вода 200 мл јогурт 100 мл масло 1 квасец 2 белки 2 мали лажичиња сол 1 мало лажиче шеќер Постапка: Се меси...

Најбрзи и највкусни питулици за појадок по рецептот на Марта

Фото: Миланка Радојевиќ По рецептот на Марта Муреска Потребни состојки: 400 г брашно 1 печиво 1 лажичка сол 1 јајце 250 мл јогурт Постапка: Од сите овие состојки се замесува тесто и се...

Најбрза погача без квасец – како кец во ракав!

Ова е најбрзата погача без квасец. Потребни состојки: 300 г брашно ½ прашок за печиво (или ½ мала лажичка сода бикарбона) 50 мл масло 100 мл вода 1 белка Крупна сол Сол Ким Постапката...

Брзо и без печење: колач со јаболка

За фантастичниот колач со јаболка не ви е потребно многу време ниту многу состојки, а ниту многу труд. Навистина, следниот колач ќе го направите...

Божествен десерт: Едноставен рецепт за кокос коцки без печење

Потребни состојки: 1 кесичка пудинг за кокос коцки 1 литар млеко 100 г шеќер 170 г бисквити 80 г чоколадо 40 г путер/маргарин 2 лажици млеко Малку кокос за наросување одозгора Постапка: Наредете ги...