ТОПЕЊЕ МАСТИ: Две лажици дневно и збогувајте се со CАЛОТО…Користејќи го овој напиток, ќе го намалите обемот на половината и ќе се ослободите од вишокот вода од телото. Неговите состојки се добри и за видот, слухот и меморијата.

Главната состојка на овој еликсиp за cлабеење е ренот, намирница богата со витамин Ц, калиум, витамини Б1 и Б6, железо, витамин Б2, магнезиум и фосфор.

Ренот исто така го забрзува метаболизмот, го намалува заморот и го стимулира развојот на добри бактерии во цревата. Еве што ви е потребно:

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ:

– 125 грама рендан свеж рен
– 4 лимони
– 3 лажици мед
– 2 лажички цимет
– 2 см рендан корен од ѓумбир

ПОСТАПКА:

Измешајте рен и ѓумбир во блендер. Во нив додајте го исцедениот сок од лимон и миксајте во блендер уште три минути. Потоа додајте мед и цимет и продолжете со миксањето додека сè убаво да се изедначи.

Добиената смеса истурете ја во стаклена тегла. Јадете по една лажица два пати на ден пред јадење или пред вежбање. Консумирајте го три недели, а потоа направете пауза неколку дена.

Се препорачува претходно да се консултирате со лекар. Видеото погледнете го ОВДЕ.