Дома Тагови брзо

Таг: брзо

Солена торта која се топи во уста – брзо и вкусно!

Може да се послужи како ручек или вечера, а барани се и за појадок, а комбинации има безброј. Можете да ги потрошите состојките од...

Брз чоколаден колач: вака едноставен и вкусен рецепт не сте пробале

Потребни состојки: 200 мл јогурт 100 мл масло 100 мл млеко 3-4 лажици шеќер 1 ванилин шеќер 7 лажици брашно 3 лажици какао во...

Брзи кнедли со сливи: едноставен и евтин рецепт

Иако сите ги сакаме кнедлите, варењето на компир, приготвувањето и мешањето на тестото за многумина претставува комплицирана работа која одзема време. Затоа, ова е...

Песок торта-проверено добра! Готова е за 20 минути без печење-ПОСНО

Потребни состојки: 150 мл вода или сок од портокал 6 кесички пудинг од ванила 500 г шеќер 3 ванилин шеќер 2 посни маргарини 500-300...

Гужвана пита во неколку потези – прсти да излижеш

Оваа пита, таканаречена ГУЖВАНА, во само неколку потези ќе се најде на вашата трпеза. Не бара никаква прецизност, ниту уредност во редењето. Многу е...

Неодолив и брз колач кој не се пече! Одличен за ненајавени...

Рецепт: Kuhinja Sabi Потребни состојки: 1 литар млеко 9 лажици гриз 10 лажици шеќер 2 лажици какао 1 мала лажичка пудинг од ванила или арома ванила 30 г путер/маргарин 8 парчиња “пишкоти” кекси За...