Дома Тагови запечен компир

Таг: запечен компир

Варен па рендан компир, запечен со убав прелив – брзо...

Многу вкусна пита која брзо и лесно се приготвува. Потребни состојки: Околу 1 кг компири 100 г растопен путер 30 г брашно 3 големи јајца црвен пипер по вкус 100 г...

Печен компир со прелив – рецепт кој го пробав кај пријателка...

Потребни состојки: 750 г млад компир 2 лажци маслиново масло Сол, црн пипер За прелив: 1-2 чешниња лук (или повеќе) 70 мл маслиново масло 2 лажици сенф 2 лажици јаболкова киселина 1 лажица...

Едноставен ручек на брз начин …. запечен компир ама предобар!

Потребни состојки: 1 кг компир 100 г путер 30 г брашно 3 јајца 100 г кашкавал 200 г кисело млеко Црн пипер и сол по вкус Постапка: Измијте го компирот и сварете го...

Подобар рецепт не сум пробала: неодолив компир за чиста десетка

Вака приготвениот компир е сочен и заситува. Потребни состојки: 1,5 кг компир 500 мл слатка павлака за готвење 200 мл млеко 100 мл масло 1 супа од печурки Црн пипер, вегета,...

ПОСНО: Компир од рерна на манастирски начин – ручек за само...

Вкусно и брзо јадење, може да се приготви за ручек или вечера. Потребни состојки: 1 кг компир 200 мл маслиново масло 2 исцедени лимони 6 чешниња лук (секое чешне...

Најубавиот компир што сум го јадела – чиста десетка!

Вака приготвениот компир е сочен и доста заситува. Ви препорачувам да го пробате! Потребни состојки: 1,5 кг компири 500 мл павлака за готвење (хопла) 200 мл млеко 100 мл...