Дома Тагови запечен компир

Таг: запечен компир

КОМПЛЕТЕН РУЧЕК: супа, похувано бело месо, печени пиперки со сирење, компир

Предлог за ручек кога немате идеја: пилешка супа, компир запечен во рерна залиен со супа, печена пиперка полнета со сирење и запечена во рерна,...

Се топи во уста: Бугарски компир запечен во рерна – хит...

Уживајте во секој залак: запечен компир во рерна - прилог кој ќе го фрли во сенка секое главно јадење! Потребни состојки: 1 кг компир 100 г путер 30...

Внимавајте на прстите: превкусен компир запечен во рерна

Ако ви здодеало компирот да го приготвувате секогаш на истите неколку познати начини, тогаш ви го препорачуваме овој рецепт. Постапката за приготвување е едноставна а...

Млади компирчиња со печурки, суви пиперки и домати – печени во...

Добра идеја за едноставен, брз и вкусен ручек од рерна. Шампињоните ќе ве воодушеват со својот вкус, а декорацијата никој нема да ја остави во...

Брз и вкусен ручек од само три состојки

Вкусен и брз ручек ! Потребни состојки: 4 средни компири 1 поголема главица кромид 4 јајца маслиново масло сол и црн пипер Постапка: Компирот излупете го и исечкајте го на тенки кругови,...

Со само 3 состојки добивате превкусен компир кој изгледа и привлечно...

Овој вкусен компир толку ефектно изгледа, што слободно може да се најде и на свечена трпеза. Се приготвува многу лесно и многу едноставно. Потребни состојки: Компири...

Рецепт за крцкав компир поради кој ќе заборавите на другото јадење

Печениот компир од рерна најчесто се послужува со некое месно печење. Со неколку трикови и свежи зачини, од оваа обична намирница може да се...

Компир со мелено месо, го пробав за првпат и се воодушевив

Многу вкусно јадење, едноставно се приготвува и не одзема премногу време, се пече за еден час. Потребни состојки: 1 ½ кг исчистен компир ½ кг мелено месо 50...

Фантастичен рецепт: РЕШ КОМПИР во рерна КРЦКАВ супер за закуска

Доколку ви се најавиле гости а сакате да ги изненадите со една убава домашна закуска, еве еден предлог како можете тоа да го направите...

Превкусен компир печен со сусам

Потребни состојки: 1,5 кг млади компири, со мала големина 50 г путер 2-3 лажици сусам сол по потреба Постапка: Компирите убаво измијте ги и сварете ги. Сварените компири излупете ги. Младите компири не се...