Дома Тагови морков

Таг: морков

Микс од три состојки за ДЕТОКС на црниот дроб и подобрување...

Овој микс од три состојки честопати се користи за подобрување на крвната слика, за нормализирање на крвниот притисок и што е најважно, за прочистување...

До Нова година да изгледате како манекенка: ослабете за само 3...

Постои рецепт за оброк кој се јаде само три дена по ред, а кој прави вистинско чудо за вашиот стомак и надворешно и внатрешно. После...

ПОСНО: Сочна и едноставна салата со компир, морков и кисели краставички

Салатата е сонча, зеленчукува со многу добар вкус кој исто така, е заситен. Намирниците речиси сите ги имате, единствено нешто што можеби ќе треба да...

Алкална салата од цвекло и морков – вкусно и здраво!

САЛАТА ОД МОРКОВ И ЦВЕКЛО Потребни состојки: 250 г рендан морков 250 г рендано цвекло 1 лажичка алга во прав (спирулина, хлорела, келп) 2 лажици маслиново масло Прстофат хималајска сол 1...

Мени за замастен црн дроб: јадете моркови а одбегнувајте ротквици

При тегоби со црниот дроб, можно е да имате мачнини од блага храна или пак да не го чувствувате мирисот од печените јадења. Ротквицата...

Откриен рецепт за јакнење на коренот: со неколку употреби вашата коса...

Проблемот со опаѓање и слаб корен на косата не е ретка појава, а производите кои постојат на пазарот ретко кому му помогнале. Но, како...

Радикално чистење на цревата – ова мора секој да го направи

Потребни состојки: 500 г свеж морков 500 г свежо цвекло 1 рака суви кајсии 1 рака суво грозје 1 лажица мед Постапка: Обидете се да пронајдете состојки кои имаат органско потекло. Земете...

Пробајте го вкусниот Кавадаречки ориз за ручек по рецепт на свекрва...

Фото и рецепт: Блага Јованова Ова е брз и вкусен ручек за ориз со јајца Кавадаречки – по рецептот на свекрва ми. Потребни состојки: 1 филџан ориз 3...

Полнети пиперки со рендана зелка

Фото: Родна Трпеска Рецепт: Лена Стојковска Потребни состојки: 4 +- кг пиперки 3 кг зелка ситно рендана или дробена 2 литри вода 2 чаши шеќер 1 ½ чаша сол 750 мл алкохолна...

Природен ботокс за затегнување на лицето – ситните брчки исчезнуваат!

Потребни состојки: 1 лажица густин 5 лажици свежо исцеден сок од морков 1 лажица павлака Подготовка: Во малку вода растворете го густинот. Ставете го во сад со 400 мл...