Постои рецепт за оброк кој се јаде само три дена по ред, а кој прави вистинско чудо за вашиот стомак и надворешно и внатрешно.

После три дена пауза, повторете ја постапката и продолжете понатаму по истиот редослед…

Клучот е во тоа што оваа витаминска бомба ги топи мастите, наслагите и сите остатоци од заглавените отпадоци во цревата, па подуеноста на стомакот видно ќе исчезне, стомачните киселини подобро ќе функционираат и ќе ја варат храната, а вие ќе изгледате многу послабо!

Потребни состојки:

Зелка

Цвекло

Морков

Лимонов сок и

Маслиново масло

Постапка:

Изрендајте зелка, цвекло и морков во однос 3:1:1.

Додадете малку зачини по ваша желба (магдонос, целер), па измешајте го зеленчукот, исцедете ја течноста, па прелијте ја салатата со сок од еден лимон.

На крај додадете неколку капки маслиново масло и вашиот витамински оброк е готов.

Многу е важно во салатата да не додадавате ништо друго.

Јадете ја оваа салата секоја вечер барем три часа пред спиење, минимум три дена и веќе тогаш ќе забележите одлични резултати.