Дома Тагови морков

Таг: морков

Зимно време крвната слика мора да ви биде во топ состојба...

Ако нивото на хемоглобин во крвта е намалено, без разлика на бројот црвени крвни зрнца (еритроцити), доаѓа до намалување на капацитетот за пренесување кислород...

Направете вкусна алва од моркови за јакнење на имунитет, а помага...

Алвата ја сакаат многумина. Приготвена од семки од сончоглед, содржи витамини, микроелементи, полинезаситени масни киселини и фосфолипиди, кои придонесуваат за јакнење на имунитетот и одржување...

Еднаш засекогаш – без сало на стомакот со овој ХИТ рецепт

Кога рецептот за овој феноменален напиток за слабеење беше објавен на Youtube, сите полудеа по него! Станува збор за рецептот на Петар Карвел кој пак...

Овој еликсир го продолжува животот! Пробајте го уште денес!

Морковот го подобрува видот, делотворно делува против карцином а кожата ја прави млада и здрава.  Ова е рецепт за долг живот, а се прави од...

Откријте ги седумте тајни на морковот!

Каква би била таа супа, вариво или сос- без морков? Овој вкусен коренест зеленчук е непресушен извор за кулинарски инспирации и претставува добар извор...