Дома Тагови морков

Таг: морков

Ова е најдобриот лек за проширени вени: нанесете – ќе бидете...

До проширување на вените доаѓа поради ширење на нивните ѕидови при дилатација, крвта поспоро тече и се задржува во нив. Притоа се чувстува тежина...

Чудесен ефект: Во јогуртот додадете две состојки и нанесете на лице

Благодарение на оваа маска ќе имате блескава кожа без акни и темни дамки. Покрај тоа што можете да ги јадете состојките (познавачите велат: она што...

Рецепт: БОЖЈА АПТЕКА – кажете го проблемот, има решение!

Велат дека Бог прво ги раздвоил солената и слатката вода, ја создал Земјата, ги посадил билките, ги создал животните и рибите... и сето тоа...

Јадете го ОВОЈ оброк за вечера – ги чисти фекалните наслаги...

-Овој оброк ги чисти фекалните наслаги во цревата и со самото тоа ја намалува телесната тежина, а бонусот од ваквата исхрана е што ја...

Имате слаба крвна слика? Пробајте го овој народен лек

Ако нивото на хемоглобин во крвта е намалено, без разлика на бројот црвени крвни зрнца (еритроцити), доаѓа до намалување на капацитетот за пренесување кислород...

Диета која се држи само еднаш годишно – може да се...

Препораката е да се започне со оваа диета во недела. Трае 13 дена и според искуствата на тие што ја применувале, се губат и...

ПИЈТЕ ГО ПРЕВЕНТИВНО: Овој напиток содржи состојка која е моќен борец...

Репката е зеленчук од суштинско значење за вашиот организам и затоа треба да се има во домот во секое време. Овој зеленчук е богат со...

Понеделничка диета: Трае 3 дена и може да се ослабе до...

Имајте на ум дека оваа диета не смеете да ја држите во подолг временски период од наведениот (3 дена), затоа што таа е интензивна...

Најдобриот начин за радикално чистење на цревата и превенција од канцер...

Викторија Семјонова е експерт од областа на природното лекување. Со светот го подели својот рецепт за радикално чистење на цревата. За овој рецепт ќе ви...

Дури и докторите се зачудени: Три лажици од оваа смеса дневно...

Ако нивото на хемоглобин во крвта е намалено, без разлика на бројот црвени крвни зрнца (еритроцити), доаѓа до намалување на капацитетот за пренесување кислород...