Дома Тагови квасец

Таг: квасец

Јадете вчерашен леб зошто свежиот е многу опасен! Еве што велат...

Речиси никој не може да му одолее, но кога ќе прочитате колку е нездрав, бидејќи придонесува за растот на клетките на ракот – ќе...

Со овој ТРИК многу побрзо ќе ви порасне тестото

Прочитајте ги овие едноставни трикови кои ќе го забрзаат растењето на тестото и приготвувањето на печивата. Приготвувањето на печивата не е многу омилен потфат за...

Велешко ѓозлеме – еден од најсподелуваните рецепти на интернет

Рецепт и фото: Анита Стојановска​ Ѓомлезе, Ѓозлеме, Сеченица... како сакате наречете ја, секако е превкусна! ​ Потребни состојки: ​ 250 г млака вода 1 квасец 100 мл масло 1 лажиче шеќер 1 лажиче...