Влашки палачинки со старо сирење – секако, евтини

Потребни состојки:

500 г брашно

½ кесичка квасец

200 мл млака вода

2 лажички сол

1 лажичка шеќер

За фил:

300 г старо сирење +-

3 јајца

Погледнете го видеото за да го дознаете начинот на приготвување:

Претходна статијаЗа 10 дена исчистете ги бубрезите од песок, слуз и ситни камчиња
Следна статијаДали знаете каков мирис треба да има здравата вагина