Наједноставно тесто за пица без месење (ВИДЕО)

Потребни состојки:

  • 500 г брашно
  • 250 мл вода
  • 70 мл масло
  • 15 г квасец (3-4 г сув)
  • 1 лажичка шеќер
  • 1 лажичка сол

Постапката погледнете ја во видеото:

Loading...