Дома Тагови јаболкова киселина

Таг: јаболкова киселина

За ВИТАЛНОСТ: моќен и докажан лек за КОСКИ и ЗГЛОБОВИ

Направете природно средство од јаболкова киселина и јајце за да го зајакнете организмот. Имате проблем со коските или сте често уморни? Во тоа може да...

За тенка коса што брзо се мрси: направете регенератор со рузмарин

Потребни состојки: 1 лажичка рузмарин 1 лажичка камилица 1 лажичка коприва 100 мл вода 1 лажичка јаболкова киселина или некој друг овошен оцет Постапка: Измешајте ги билките и прелијте со врела...

Со овој лек ќе заборавите на првут и јадеж

Потребни состојки: 100 мл јаболкова киселина 400 мл вода Постапка: Во едно шише од половина литар која горе има „цуцла“ ставете 100 мл јаболкова киселина и потоа долејте...

Посилен од антибиотик: овој сируп ги убива сите вируси и бактерии...

Потребни состојки: ¼ шолја органска киселина ½ шолја органски мед ½ шолја вода 1-2 чешне лук Постапка: Лукот ситно исечкајте го и помешајте го со останатите состојки. Затворете и чувајте...

Напиток против гастритис: болката исчезнува додека да трепнете!

Воспалението на слузницата на желудникот се нарекува гастритис. Се јавува во четири форми: акутен, хроничен, грануломатозен и хипертрофичен гастритис. Симптоми: Клиничката слика е индивидуална. Можно е...

Чудотворен домашен лек за холестерол, импотенција, висок крвен притисок и други...

Овој народен лек е делотворен во превенција и лекување на астма, импотенција, артритис, чиреви, настинка, инфекција и висок крвен притисок. Поради единствената комбинација од лековитите...

Го користиме јас и сопругот: Лек за слабеење и намалување на...

Сакам да ви напоменам дека го користиме и јас и мојот сопруг иако веќе немаме проблем со зголемени маснотии во крвта. Два до трипати го...

Најстар рецепт за слабеење: сок од само три состојки

Овој моќен напиток го забрзува метаболизмот и му помага да ги стопи вишокот килограми. Ова е најстариот рецепт за слабеење : сок од само три...

Љупчо Митров: овој едноставен рецепт ми го спаси животот! Холестеролот ми...

Постојат многу народни рецепти за намалување на висок холестерол во крвта. Сите тие различно делуваат кај различни луѓе. Овој рецепт ни го испрати наш редовен читател, господинот...

Салата од краставички и лук: го намалува холестеролот и го регулира...

Хипертензијата спаѓа меѓу болести кои се во голема експанзија последниве години, а тоа се должи најмногу на нездравиот начин на живеење, лошата исхрана и...