Дома Тагови јаболкова киселина

Таг: јаболкова киселина

Најстар рецепт за слабеење: сок од само три состојки

Овој моќен напиток го забрзува метаболизмот и му помага да ги стопи вишокот килограми. Ова е најстариот рецепт за слабеење : сок од само три...

Љупчо Митров: овој едноставен рецепт ми го спаси животот! Холестеролот ми...

Постојат многу народни рецепти за намалување на висок холестерол во крвта. Сите тие различно делуваат кај различни луѓе. Овој рецепт ни го испрати наш редовен читател, господинот...

Салата од краставички и лук: го намалува холестеролот и го регулира...

Хипертензијата спаѓа меѓу болести кои се во голема експанзија последниве години, а тоа се должи најмногу на нездравиот начин на живеење, лошата исхрана и...

Чорапите натопете ги во оваа течност, па одете на спиење. Кога...

Квалитетниот сон е многу важен за нашето здравје, бидејќи за време на спиењето во организмот се одвиваат регенеративни процеси, кои се многу важни за...

Подгответе се вечер да изгубите половина килограм. Овој напиток е чудо!

Некои напитоци треба да се пијат наутро, некои преку ден, а ова е препорака за навечер. Пригответе го навреме и испијте го пред спиење. Ќе...

ОВАА НАМИРНИЦА ЛЕКУВА ГАСОВИ И ПОДУЕНОСТ: Само 1 лажица секојдневно за...

Подуеноста и гасовите предизвикуваат болки во стомакот, а поради тоа човекот се чувствува непријатно. Решението се крие во јаболковата киселина која во себе содржи две...