Дома Тагови јаболкова киселина

Таг: јаболкова киселина

ВЕРУВАЛЕ ИЛИ НЕ – ОЦЕТОТ ГИ ОТСТРАНУВА БРЧКИТЕ, АКНИТЕ И СТАРЕЧКИТЕ...

Оцетот, верувале или не, не само што е корисен во кујната, туку е една од најдобрите природни состојки за убавина кои ни се на...

Помешајте сода бикарбона и јаболков оцет и направете лек за овие...

Денес ќе дознаете многу интересни информации за сода бикарбоната во комбинација со јаболковата киселина. Оваа комбинација од јаболков оцет (одобено ако е домашен) и...

ИЗМЕШАЈТЕ ЈАБОЛКОВ ОЦЕТ СО 2 СОСТОЈКИ – Рецепт на д-р Ненадиќ...

Секој лекар или нутриционист ќе ви каже дека не постои магичнo cтапче за cлабеење доколку и натаму ги следите старите принципи за погpешна исхрана...

ЕВЕ КАКО ДА ГО НАМАЛИТЕ ВИСОКИОТ ПРИТИСОК СО ЈАБОЛКОВ ОЦЕТ: Запамтете...

Ако имате проблеми со висок к рвен притисок, обратете внимание на овој корисен совет кој го објасни д-р Ненадиќ. До појава на висок к...

СОДА БИКАРБОНА И ЈАБОЛКОВА КИСЕЛИНА: Помешајте и направете одличен лек за...

Денес ќе дознаете многу интересни информации за сода бикарбоната во комбинација со јаболковата киселина. Оваа комбинација од јаболков оцет (одобено ако е домашен) и...

ЛЕКОВИТ НАПИТОК СО МЕД: Се пие наутро, а ќе ги peши...

Овој природен лек може да помогне кај многу состојби. Сировиот мед и јаболковата киселина делуваат благотворно поради своите способности за одбрана од инфекција и...

Болки во зглобови, ждригавица, непријатен здив: за што сè може да...

Овој природен лек може да помогне кај многу состојби. Сировиот мед и јаболковата киселина делуваат благотворно поради своите способности за одбрана од инфекција и...

Лек за запек – во чаша млеко ставете јаболкова киселина, природен...

Јаболкото е едно од најраспространетите и најздравото растение во светот. Поради својата мала енергетска вредност, тоа е одлично овошје за оние кои внимаваат на...

Ако пиете јаболкова киселина за здравје, тогаш ова треба да го...

Пиењето јаболкова киселина пред оброк помага кај дијабетес, ја поттикнува дигестијата, го контролира апетитот и поттикнува топење на мастите и вишокот килограми. Ако сте...

Приказната на Сара ми помогна да си го најдам лекот за...

Болките во зглобови може да бидат многу непријатни и болни при обавувањето на домашните обврски. Кај некои луѓе, оваа болка се јавува после долг,...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"