Дома Тагови брзо

Таг: брзо

Торта СТАБИЛИЗАЦИЈА, евтина, брза и баш вкусна

Фото и рецепт: Елена Мишковска Потребни состојки: 1 јајце  5 лажици шеќер,  5 лажици масло,  1 прашок за печиво,  1 ванилин шеќер,  1 шолја пресно млеко,  1,5 шолја брашно,  5 лажици мармалад За прелив: 6...

За овој колач не вклучувате миксер, а се прави многу брзо:...

За овој колач не вклучувате миксер, ви требаат две чаши и само еден сад ќе извалкате, а вкупно ви се потребни само неколку минути...

Сникерс штангли со ореви – превкусни, а се прават за 15...

Потребни состојки: 350 г бисквити 200 г орев 100 г карамел бонбони 125 г путер/маргарин 150 г чоколадо 100-200 г шеќер 200 мл вода или млеко Постапка: Во вода или млеко додадете шеќер...

Некој ги прави со млеко во прав, ама јас ги правам...

Лапни голтни - слатко задоволство! Потребни состојки: 500 мл млеко 300 г шеќер 8 лажици густин 125 г путер 250 г кокос Бадеми или лешница, по желба Постапка: Густинот разматете го со малку...

За идеална вечера или појадок потребни ви се само 15 минути...

Нешто брзо, лесно и едноставно за појадок или вечера... Потребни состојки: 1 јајце 200 мл јогурт 400 г брашно 1 прашок за печиво 1 лажичка сол 130 г сирење 130 г кашкавал 130...

Неодоливи колачиња, готови за неколку минути

Потребни состојки: 200 г брашно 100 г пченичен гриз 50 г густин 160 г путер 60 г шеќер во прав 3 лажици масло 1 прстофат сол 1 портокал – рендана кора, малку...

ТОРТА КРАЛИЦА ЕЛИЗАБЕТ – се прави од 4 состојки за 10...

Потребни состојки: 120 г црно чоколадо 120 г шеќер 120 г путер 220 г бисквити За подмачкување: ½ лажица путер За глазура: 220 г црно чоколадо За украсување: 20 г чоколадо и малку мелени...

САЛАМА ОД КОКОС ЗА 10 МИНУТИ

Потребни состојки: 150 г бисквити 150 г кокос 50 г путер 200 г шеќер 100 мл млеко Глазура: 120 г чоколадо за готвење 50 г путер 2 лажици масло Постапка: 1.Бисквитите смелете ги. 2.Додадете ги останатите...

Побрзо од ова не може! ЧОКОЛАДНА ТОРТА готова за само 5...

Постојат голем број рецепти на интернет за „колач за 5 минути“, но по правило тоа се колачи во чаша, во шолја... но ова е...

ПЕСОК ТОРТА без маргарини и без печење, брза и посна варијанта

Вкусна и лесна за приготвување. Можете да ја приготвите во посна варијанта доколку користите посни намирници. Најдолу во рецептот е понудена втора верзија од...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"