Дома Тагови рак

Таг: рак

Дознајте како се користи смрзнат лимон за лекување тумори, дијабетес и...

Лимоните се сметаат за најалкално овошје и поради безбројте здравствени придобивки и уникатен вкус и мирис, тие се составен и неизбежен дел на различни...

Заболените од рак ги опишаа првите симптоми кои ги имале, а...

Препознајте ги првите знаци за рак и побарајте помош навремено, бидејќи раната дијагноза е предуслов за сигурно излекување. Важно е да не се игнорираат...

Научниците веруваат дека конечно го пронајдоа лекот за рак на бели...

Ракот на бели дробови е еден од најчестите во светот, а во САД минатата година усмрти речиси четвртина заболени од оваа болест. Лекувањето може...

Австралија комплетно ќе го елиминира ракот на грлото на матката кај...

Експертите предвидуваат дека Австралија најверојатно ќе стане првата земја која ефикасно ќе го елиминира ракот на грлото на матката во наредните 40 години. Најновите истражувања...

Магарешки трн – природен лек кој помага при рак на дојка,...

Замастен црн дроб е акумулација на липиди во клетките на црниот дроб, алкохолни заболувања на црниот дроб, цироза на црниот дроб и хепатит. Магарешкиот трн...

Овие десет намирници предизвикуваат рак, а секојдневно ги консумираме!

Постојат голем број намирници кои докажано го зголемуваат ризикот од рак, а ова се најнездравите намирници според The truth about cancer. 1.Генетски модофоцорана храна (ГМО): ​ ГМО и...

Сите имаме во себе клетки на ракот – еве што треба...

За да се спречи, но и да се излечи ракот, треба најмногу да се обрати внимание на навиките. Здравата исхрана е многу важна. На...

Конечно пронајдена вакцина против рак! Елиминира тумори кај глувци – дали...

Дали човештвото најпосле се приближи до лекот против рак? Истражувањето на научниците од престижниот американски Универзитет Стенфорд, предводена од доктор Роналд Левиј, покажало дека вакцината...

Кучињата можат да намирисаат рак – вистинска приказна која нема да...

За кучињата се вели дека се најдобар пријател на човекот. Многумина кои ги чуваат, понекогаш остануваат запрепастени од некои нивни постапки, кои многу наликуваат...

Кога ќе го прочитате ова – повеќе никогаш нема да ги...

Кромидот е незаменлив и се користи во приготвувањето на речиси сите јадења. Се употребува сиров, пржен, печен... Но, грешката која честопати луѓето ја прават е...