loading...

КРЕКЕРИ СО СУСАМ И ПИВО

Потребни состојки:

1,5 шолја пиво

1,5 шолја масло

5 лажици сусам

1,5 лажичка сол

5 шолји брашно

1 прашок за печиво

Постапка:

Сите наведени состојки спојте ги и измешајте ги. Кинете мали парчиња од тестото и печете ги на загреан тостер.

Деталите погледнете ги во видеото:

loading...
loading...