Природно забрзајте го метаболизмот со јаболкова вода и цимет. Доколку сакате брзо и без напорни диети да ги изгубите вишокот килограми, тогаш овој напиток е совршен за вас.

Потребни состојки:

Голем стаклен бокал и голема тегла

2 стапчиња цимет

2 јаболка

1,5-2 литри вода

Постапка:

Јаболкото убаво измијте го, ако е прскано излупете го и исечете го на тркалца.

Додадете 2 стапчиња цимет.

Залијте со 1,5 – 2 литри вода и оставете во фрижидер да отстои околу еден час.

Јабоковата вода пијте ја преку целиот ден наместо обична вода.