Дома Тагови псоријаза

Таг: псоријаза

РЕЦЕПТ НА Д-Р МАРИО: Природен крем за лекување на псоријаза, себореа,...

„Денес сакам да ви откријам еден одличен рецепт за приготвување на лековит крем со кој може да се третираат најразлични кожни заболувања, себореа, псоријаза,...

Магична чајна мешавина од 10 билки за псоријаза

Елиминирајте ги лушпичките од кожата на природен начин, со помош на коприва, росопас, невен, ајдучка трева... Иако според конвенционалната медицина лек за псоријаза не постои,...

Што значи ако ти се појави псоријаза на глава, а што...

Псоријазата најчесто се поврзува со психичките проблеми. Ова важи речиси за сите кожни болести, започнувајќи од витилигото, па до најобичниот јадеж. -Затоа, повеќето лекари се...

Балзам со лаванда за лекување псоријаза и други кожни заболувања

Името на лавандата потекнува од латинскиот збор lavare што значи капење, миење, односно прочистување. Ова е билка со темновиолетови цветови и се чини дека...

Црвена детелина: незаменлив лек за женски болести, остеопороза, псоријаза, кашлица, детоксикација

Црвената билка (Trifolium pretense) е билка чии лековити препарати можат значително да ги ублажат тегобите од менопаузата и тоа особено кај наглото губење на...

За целосно излекување на псоријазата и други кожни болести: рецепт за...

Во литарско шише со широко грло се полни со цвет од кантарион. Се додава и ситно исечкан цвет од невен и една рака ајдучка...

Иванско цвеќе: рецепти за лекување на црн дроб, псоријаза и воспаление...

„Иванско цвеќе“ има долга традиција во народната медицина за јакнење и чистење на црниот дроб. Ова веројатно е поврзано со средновековната теорија според која...

Еве зошто нашите баби го собирале нектарот од винова лоза

Оние кои во својата градина имаат винова лоза, сигурно забележале дека кога ќе се засече стеблото од него започнува да капе бистра течност. Дознајте...