Дома Тагови портокали

Таг: портокали

ПОРТОКАЛ: Овој детаљ открива дали е сочен и благ

Витаминот Ц е клучен за нашиот имунитет бидејќи го cтимyлиpа производството на бели кр-вни клетки кои го штитат организмот од виpycи и бактерии. Исто...

ДОМАШЕН СОК ОД 1 КГ ПОРТОКАЛИ: Се добиваат 10 литри вкусен...

Од еден килограм портокали може да добиете 10 литри вкусен и освежителен сок. Сокот од портокали е еден од најбараните пијалаци на светот поради...

Брз џем од портокали за кој ви се потребни само 3...

Потребни состојки: 2 кг портокали 2,5 кг шеќер 2 лимони Постапка: Излупете ги портокалите, исечете ги на парчиња и наросете со шеќер (ред портокал ред шеќер) и оставете преку...

Незаборавен, неодолив новогодишен колач со портокали

Пригответе вкусен и сочен колач кој ќе ве восхити со мирисот и вкусот на портокалот. Можете да го испечете и во калап за куглоф.   ПОТРЕБНИ...