Дома Тагови нмд

Таг: нмд

Го пробав колачот за кој сите зборуваат – моите беа воодушевени,...

За овој колач не го знам вистинското име, но не е ни важно зашто колачот е превкусен. Вчера ми се јави мајка ми и...

ПАУН ГИБАНИЦА: Најубава е онаа наједноставната и најлесната за подготовка –...

ПАУН ГИБАНИЦА: Најубава е онаа наједноставната и најлесната за подготовка - рецепт за почетници...ќе уживате во секој залак. Послужете ја со чаша јогурт, ќе...

Пиперки за зима – 2 рецепти, не се знае кој е...

РЕЦЕПТ БР. 1. Пиперка за зима - салата во тегла со неодолив вкус! Мирисот на печени пиперки ме асоцира на зимница која обожавам да...

БРЗИ ПИТИ: На најлесниот можен начин, ова е рецепт за почетници…

БРЗИ ПИТИ: На најлесниот можен начин, ова е рецепт за почетници...Тестото се замесува од вода, млеко и брашно, па дури и не мора нешто...

СЕ ТОПАТ ВО УСТА: Совршено кремасти коцки од кокос и чоколадо

СЕ ТОПАТ ВО УСТА: Совршено кремасти коцки од кокос и чоколадо. Фантастичната комбинација на чоколадо и кокос е она што го прави овој колач...

Познатите колачи со кокос направете ги за 5 минути, без рерна,...

Познатите колачи со кокос направете ги за 5 минути, без рерна, без јајца... се топат во уста! Направете ги познатите кремасти колачи од кокос...

БЕЛА ТЕЛЕШКА ЧОРБА: Со ова јадење нема грешка: вкусот е феноменален,...

БЕЛА ТЕЛЕШКА ЧОРБА: Со ова јадење нема грешка: вкусот е феноменален, а подготовката е лесна. Белата чорба моѓе да се прави со пилешко или...

НАЈУБАВИОТ ЧОКОЛАДЕН КОЛАЧ СО ГРИЗ: Најкремастиот десерт без печење

НАЈУБАВИОТ ЧОКОЛАДЕН КОЛАЧ СО ГРИЗ: Најкремастиот десерт без печење. Чоколадната торта со гриз ќе ве освои уште од првиот залак. Совршената комбинација од чоколадо,...

КОЛАЧ СО МАЛИНИ И ЈОГУРТ: Одлична комбинација од мек пандишпан и...

КОЛАЧ СО МАЛИНИ И ЈОГУРТ: Одлична комбинација од мек пандишпан и бобесто овошје. Мек колач со малини кој сите го сакаат. Жолтиот колач е...

КОЛАЧ СО ЧОКОЛАДА И ЈАГОДИ: Неодолив десерт за кој сите ќе...

КОЛАЧ СО ЧОКОЛАДА И ЈАГОДИ (или малини, вишни...): Неодолив десерт за кој сите ќе ви го побараат рецептот. Ќе се вљубите во колачот со...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"