Дома Тагови нмд

Таг: нмд

Најмеките проички со сирење за 10 минути, меки остануваат и следниот...

Најмеките проички со сирење за 10 минути, меки остануваат и следниот ден! Ви гарантирам дека нема помеки и повкусни од нив. БРЗО се прават...

ПРСТИ ДА ИЗЛИЖЕШ: Најдобриот куглоф се прави многу лесно и секому...

ПРСТИ ДА ИЗЛИЖЕШ: Најдобриот куглоф се прави многу лесно и секому успева од првпат! Потребен ви е миксер и сите состојки се матат за...

Ако имате 1 јаболко и 1 јајце, направете го овој супер...

Ако имате 1 јаболко и 1 јајце, направете го овој супер вкусен рецепт за 5 минути! Сочни палачинки со јаболка за 5 минути! Најбрзиот...

ТУРШИЈА КОЈА НИКОГАШ НЕ СЕ РАСИПУВА: Наполнете ги теглите за цела...

Туршијата е омиленото зимско јадење кое гарантира дека ќе ги внесете потребните витамини и минерали во текот на зимата. Подгответе си ја според личните...

Најевтината лутеница „Огнени моркови“ – „ЛУТКО“: Салата без која не ја...

Најевтината лутеница „Огнени моркови“ - „ЉУТКО“: Салата без која не ја чекаме зимата. Пригответе ја хит-салатата со моркови која е евтина, но многу вкусна,...

СНИКЕРС ТОРТА…Многу вкусна, а воопшто не е комплицирана за правење

Фото и рецепт на Јасмина Дурич-Хуриќ. Декоративна е, излегува голема, па одлична е за родендени и разни други свечени пригоди, а состојките се лесно...

ПОДОБРА ОД ТОРТА: Памук погача со ореви на најлесен начин

Ако имате брашно и вода, основни состојки од кујната, не пропуштајте и направете ја оваа погача која е повкусна и од торта. Се замесува...

ПОДОБРИ ОД КРОАСАНИ: Не знаев дека било олку лесно, многу вкусни...

ПОДОБРИ ОД КРОАСАНИ: Не знаев дека било олку лесно, многу вкусни печива. Научете нова техника за подготовка на меки печива како памук, а кои...

СУПЕР РЕЦЕПТ: Повеќе никогаш нема да купувате салама

Повеќе никогаш нема да купувате салама со овој супер рецепт. Направете си домашна со многу подобар вкус од купечката. Здрава подготовка, без адитиви, конзерванси...

ЧОКОЛАДЕН РОЛАТ СО ПИШКОТИ: Се подготвува брзо и секому успева од...

ЧОКОЛАДЕН РОЛАТ СО ПИШКОТИ: Се подготвува брзо и секому успева од првпат. Не мора да ја вклучувате рерната за да направите совршен десерт. Потребно...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"