Дома Тагови нмд

Таг: нмд

МИЛИОН БАНИНИ: Излегуваат многу ситни колачи со џем, повеќе од 4...

Ова е еден стар рецепт за Банини колачи кои уште се нарекуваат и „Милион”, бидејќи излегуваат навистина многу. Колачите се многу вкусни и ровки,...

БРЗИ ПОГАЧИЦИ-ПОМЕКИ ОД ПАМУК: Секој ден ги правам и на гости...

Овие погачици сите ги сакаат. Помеки се од памук и многу се вкусни. Некогаш ги јадеме наместо леб, а некогаш за појадок со сиренце...

ПИТА ПОВКУСНА ОД ПУТЕР КИФЛИ: Само додајте една состојка во тестото

Доколку сте љубител на питите, но имате проблем со развлекување на кори, тогаш овој рецепт е вистинскиот за вас. „Толку сочна пита верувам дека...

ГЕРМАНСКИ РУЧЕК: Месо и потпечен зеленчук, прелиени со сос од сенф,...

Дедо ми од Германија отсекогаш се хранеше со домашни јадења кои самиот ги готвеше постојано. Тој јадеше многу овошје и зеленчук, а за ручек...

НАЈДОБРИ ЛЕПЧИЊА ОД РЕРНА: Отсега само вака ќе ги правите, а...

Ова е нешто што секој мора да го проба. Вака приготвените лепчиња може да се послужат како предјадење, како закуска, а може да бидат...

КИПАРСКИ ШНИЦЛИ: Пријателката ми го откри овој таен рецепт, повеќе не...

Една моја стара пријателка ми го откри овој рецепт за кипарски шници, веднаш ги подготвив и бев воодушевена од вкусот, а многу им се...

Не успеав да ја сликам убаво бидејќи децата веднаш посегнаа по...

Вкусна пита која расте двојно повеќе нагоре за време на печењето. Не успеав да ја фотографирам убаво бидејќи децата ми беа на гости и...

ЕДНОСТАВНИ ТУРСКИ ПОГАЧИЦИ: Идеални за појадок, може да се подгреваат, многу...

Овие едноставни турски погачици („саде погача“) за првпат ги пробав кај едни пријатели од Турција и оттогаш го имам рецептот и многу често ги...

ИЗЛИЕНА ПИТА ОД ЈАБОЛКА: Потребни ви се 5 минути за подготовка

За оваа пита од јаболка има повеќе варијанти, во зависност од продуктите кои ги имате во мометот, но и од вашиот вкус. Може да...

САМО ЗА ВИСТИНСКИ ГУРМАНИ: Плескавици од компир идеални за брз ручек

„Брамборак“ се компирови „палачинки“ кои ни доаѓаат од чешката кујна. Овој стар рецепт добро им беше познат на нашите баби кои редовно го приготвуваа....