Дома Тагови млеко

Таг: млеко

Оваа диета го топи салото со брзина на светлината – првите...

Овие денови можете да си го промените животот и телото на подобро, а не само што ќе го стопите салото, туку ќе се чувствувате...

Лук и млеко – ЧУДО од лек за астма, пневмонија, импотенција,...

Постојат многу природни препарати кои помагаат за различни здравствени состојби. Прочитајте го рецептот за овој ​домашен ​лек ​кој лесно и едноставно се приготвува.​ Неговото поле...

Кога организмот бара помош од вас – внимавајте на овие знаци

Човековиот организам е чудна работа. Во него, истовремено се случуваат многубројни процеси. Ако се случува нешто необично, ние тоа го чувствуваме. ​ Меѓутоа, многумина не обраќаат...

Плазма торта за која само ќе речам – СОВРШЕНО!

- Оваа торта беше главен хит на роденденот на син ми, сите ми бараа рецепт! Потребни состојки КОРА 5 белки 5 лажици шеќер 5 лажици мелен плазма кекс ФИЛ 15 жолчки 250...

Го правеше баба, го подготвувам и јас – КУГЛОФ со вишни

Потребни состојки: - 3 јајца - 9 лажици брашно - 9 лажици шеќер - 9 лажици масло - 9 лажици млеко - 1/2 прашок за печиво - 2 ванилин шеќер - кора...

Златна паста – спас за вашите проблеми со грбот

Златното млеко е пријатен и топол напиток кој е исклучително корисен за ’рбетот и коските воопшто. ​ Помага при повторно воспоставување на ’рбетното подмачкување’ и ги...

Диета – килограмите ќе летаат со секоја голтка

Доколку боледувате од некоја хронична болест, пред почетокот на оваа диета советувајте се со вашиот лекар. Килограмите ќе летаат со секоја голтка! Ако сте меѓу оние...

Чудесна љубовна приказна за Васа, по која го добила името популарната...

-Најпосле знаеме како и зошто оваа торта го добила своето име! Судејќи според многу народни верувања, Васина торта настанала на почетокот на 20.век во Парачин,...

Го пиеме секој ден а може да предизвика канцер на дојка?

-Една студија спроведена во Норвешка, откри дека оние луѓе кои пијат по 3 чаши млеко на ден, имаат трипати поголема шанса за развој на...

Имате влакно на брадата? Еве што точно тоа значи!

Речиси на секоја жена и се случило некогаш во животот: Кога дента се погледнала во огледало се’ било во ред и на свое место,...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"