Дома Тагови млеко

Таг: млеко

Од 1 литар млеко за 5 минути направив 1 кг мек...

Од 1 литар млеко за 5 минути направив 1 кг мек кашкавал...сите гости ми побараа рецепт . Ова е најлесниот и најекономичниот начин за...

НАСКОРО ДОАЃААТ ВИСОКИ ТЕМПЕРАТУРИ – Ако сакате да ви преживее цвеќето...

Наместо скапите ни штетни пестициди кои ги купуваме во земјоделската аптека, можете да се послужите со обично млеко кое веројатно го имате во фрижидер....

МАГИЈА ОД 3 ЈАЈЦА – ОРЕВ КОЦКИ: Без миксер и без...

Најомилените колачи за правење се токму оние чиишто рецепти не бараат прецизно мерење на вага, туку сè се мери со чаша или лажица. Такви...

ДОМАШНА МОЦАРЕЛА: Повкусна и поевтина, од само две состојки

Прочуеното италијанско сирење - моцарела можете да го приготвите и во домашни услови и тоа од само две состојки, за само половина час. Многу...

ДОМАШНО СИРЕЊЕ ОД РЕРНА: Се приготвува за 10 минути од 2...

Постојат повеќе начини за добивање на домашно сирење, а професионалците користат специјална маја со која се добива висок квалитет на сирење. Сепак, сирење може...

Тајната за правење на јогурт како камен, се крие во оваа...

Во голем број рецепти можете да сретнете состојка наречена „цврст јогурт“, а која има конзистенција на кисела павлака, но сепак малку се разликува. На...

ДОМАШНА КИСЕЛА ПАВЛАКА: Многу е поздрава од купечката, а за подготовка...

Овој рецепт го користеле нашите баби уште многу одамна за да приготват многу вкусна и мазна кисела павлака. Павлаката е незаменлив дел од многу...

МЛЕКОТО ГО ПОКАЧУВА ПРИТИСОКОТ КАЈ ЕДНА ГРУПА ЛУЃЕ: Мора да престанат...

Нутриционистите главно се сложни во тврдењето дека со наголемување на возраста, треба да се намали консумацијата на млекото, а особено постарите лица треба целосно...

Залијте ги доматите со млеко денес, а утре гледајте што ќе...

Одлично природно ѓубриво и најдобар пестицид против растителни вошки. Покрај водата што најногу им е потребна, можете повремено да ги наводнувате растенијата и со...

ИСКУСЕН ГРАДИНАР: Млекото прави чуда за цвеќињата, особено ги штити од...

Третманот со млеко е од голема полза кога станува збор за нега и одржување на бујноста на цвеќињата, особено на оние кои цветаат, но...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"