Дома Тагови млеко

Таг: млеко

НАЈБРЗИ КИФЛИЧКИ: Киснат дури се загрее рерната, се печат 15 минути

Брзи се онолку колку што вие сте брзи во замесувањето, а се киснат додека се грее рерната! Се печат за 15 минути! ​ Потребни состојки: ​ 600 г...

Најубавите рафаело кифлички – меки ко облачиња

Потребни состојки за тесто: 250 г путер/маргарин 200 мл јогурт 1 шолја (200 мл) шеќер 1 прстофат сол 600 г брашно 50 г кокос 1 кесичка прашок за печиво 1 ванилин шеќер ​ За...

Најздравото и најскапо млеко на светот – еве зошто треба да...

Богато е со протеини и омега 3 масни киселини, па го „чува“ здравјето на артериите, го спречува таложењето на масните наслаги на струкот и...

Бидете ФИТ за најлудата ноќ – лесна еднодневна диета со која...

Доколку боледувате од некоја хронична болест, пред почетокот на оваа диета советувајте се со вашиот лекар. ​ Килограмите ќе летаат со секоја голтка! ​ Ако сте меѓу оние...

Брз ручек – да излижеш прсти

Дали уживате во селски јадења кои лесно и едноставно се приготвуваат? Во продолжение прочитајте го рецептот за реден компир кој сигурно ќе ви се...

Овој рецепт за палачинки е од нашите баби. Тој е едноставен...

Приготвувањето на смесата за палачинки би требало да биде еден од наједноставните зафати во кујната, но факт е дека на многумина им задава главоболки. Меки,...

Рецепт за палачинки стар повеќе од 30 години

Време е да го научите вистинскиот рецепт за највкусни палачинки. Рецептот е стар повеќе од 30 години и со него палачинките не се меки, ниту...

Пијте го ова 40 дена секое утро – ќе се чувствувате...

Златното млеко е пријатен и топол напиток кој е исклучително корисен за ’рбетот и коските воопшто. Помага при повторно воспоставување на ’рбетното подмачкување’ и ги...

Мантии – најстариот и најдобриот рецепт

Мантиите се еден вид пита со месо. Имаат фантастичен вкус а за да се направат е потребен малку поголем труд, но секако дека се...