Дома Тагови крвни садови

Таг: крвни садови

ПРИРОДЕН ЛЕК ПРОТИВ ТРОМБИ: Се приготвува за 5 минути, се зема...

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: 3 лимони и 50 г лук. Ова е меѓу најдобрите природни лекови за чистење на к рвните садови и отстранување на плаките...

ЕФИКАСЕН ПРИРОДЕН ЛЕК ЗА ЧИСТЕЊЕ НА КРВНИТЕ САДОВИ: Проверено и брзо...

Лекарите велат: „Млад си, колку што ти се млади к рвните садови”. Ова е стар рецепт од книгата „Пелагица” и според пишаниот рецепт се...

Лукот и лимонот го јакнат срцето и имунитетот: Користете ги само...

Веројатно на сите ви се познати лековитите својствата на лукот и лимонот, поради кои природната медицина честопати ги користи за третирање на различни состојби....

Алевата пиперка ги чисти артериите, портокалот спречува создавање на тромбови: 11...

Крвотокот претставува “сообраќајна мрежа” на телото. Основна задача е хранливите состојки и кислородот да ги транспортира со сите органи и ткива, срцето и мозокот,...

Магична течност која ги чисти крвните садови од талози

Следниот природен рецепт е докажан метод за елиминирање на лошиот холестерол и чистење на крвните садови Бевте на лекарски преглед а тестовите од крвта покажаа...

Лекува сè до каде што допира крвта, ја зголемува циркулацијата и...

Овој ДРЕВЕН ЛЕК лекува повеќе од 100 болести, ја подобрува циркулацијата, ја чисти крвта, ги зацврстува ѕидовите на крвните садови, го јакне имуниот систем,...

Терапија со јајца од јапонска препелица: за затнати крвни садови, висок...

Јајцата од јапонска препелица потекнуваат од источна Азија и претставуваат природен лек за разни болести во човековиот организам. Лековитите јајца од јапонска препелица содржат многу...

Магнезиум: за остеопороза, срце, крвни садови, стрес и несоница

МАГНЕЗИУМ ПДД (препорачана дневна доза): -за мажи 350 мг -жени 280 мг -бремени жени 320 мг Магнезиумот придонесува за здравјето на многу начини. Заедно со калциумот и фосфорот претставува...

Еликсир за лекување на сите видови цисти во организмот: рецепт на...

Рецепт на рускиот доктор Савински Потребни состојки: ½ литар медицински алкохол ½ кг домашен, квалитетен мед со саќе 0,75 л црвено вино со повеќе танини ½ кг кафе од...

За две седмици излечете ги испуканите капилари на овој едноставен начин

Имате проблем со испукани капилари и не знаете како да се ослободите од нив? Приморани сте секојдневно да ги покривате со густи пудри кои...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"