Дома Тагови крвни садови

Таг: крвни садови

Тибетски лек за долговечност

Овој рецепт за народен лек ни го испрати нашата редовна читателка Марија. Потребни состојки: 300гр лук 1кг лимони Подготовка: Лимоните се мелат цели со се кора и семки. Во 1,5...

Намачкајте ги нозете со ова масло – повеќе никогаш нема да...

Оваа исклучително лековита билка кај нас е позната по своите својства да ги исцелува раните и оштетувањата на кожата. Невенот е билка која потекнува од...