Следниот природен рецепт е докажан метод за елиминирање на лошиот холестерол и чистење на крвните садови

Бевте на лекарски преглед а тестовите од крвта покажаа висок холестерол? Треба да сте загрижени!

Холестеролот кој се таложи на артериите постепено го намалува нивниот лумен, се стеснува и се намалува протокот на крвта, што пак доведува до зголемување на крвниот притисок и ризик од срцев и мозочен удар.

Иако постојат бројни медикаменти за намалување на лошиот холестерол, сепак постојат и природни ефикасни лекови.

Ако се одлучите вашата здравствена состојба да ја подобрите на природен начин преку исхрана, овој метод кој можете да го прочитате во продолжение, ќе ви помогне да ги прочистите крвните садови, и полека да ги елиминирате блокадите, па така ќе ја одбегнете ангиопластиката или бајпасот.

Следниот природен рецепт е докажан метод за елиминирање на лошиот холестерол и чистење на крвните садови:

Потребни состојки:

1 чаша сок од лимон
1 чаша сок од ѓумбир
1 чаша сок од лук
1 чаша јаболкова киселина

Ова се количините за една доза. Како што можете да забележите, се користат еднакви делови од сите 4 состојки: лимон, ѓумбир, лук и јаболкова киселина. Препаратот не е вкусен, но затоа пак е многу лековит.

Постапка:

Измешајте ги сите состојки и ставете ги во сад, на тивок оган, со повремено мешање, околу половина час.

Кога смесата ќе се намали за околу 3 чаши во квантитет, отстранете го садот од огнот, поклопете и оставете да се излади.

Кога напитокот ќе излади, додадете 3 чаши квалитетен мед (значително ќе го подобри вкусот и ќе додаде многу хранливи материи), промешајте добро да се изедначи, па складирајте во стаклени шишиња.

Употреба:

По една лажица од овој неверојатен природен лек наутро пред појадок.

Не се откажувајте и редовно консумирајте го ова природно средство кое ќе ви ги исчисти крвните садови и ќе ве заштити од кардиоваскулатни проблеми.