Дома Тагови крвни садови

Таг: крвни садови

Лек против холестерол – проверено ги чисти крвните садови!

Потребни состојки: 1 литар вода 32 чешниња лук 6 лимон 200 г мед Постапка: Лимонот исечкајте го на коцки или на тркалца, кулот на половинки или четвртинки, ставете во вода,...

Една ракиена чашка на ден за крвни жили и циркулација

Овој напиток го препишав од една стара книга на мајка ми за лековити билки, сите го правиме – прави чудо за циркулацијата и одличен...

Ако ви се дуе стомакот, уморни сте и без енергија, имате...

Болки и грчеви во нозете може да бидат последица од недостиг на калиум во телото. Ако јадете храна која претежно потекнува од кутии и...

БОРОВИНКИ ВО МЕД – еликсир за крвните садови и за имунитетот

Оваа моќна мешавина особено им се препорачува на лица со слаб имунитет, кај недостиг на апетит, за опоравување после операција и тешка болест, успешно...

Тоа што имате бели влакна во косата пред 35тата година има...

Белите влакна не се појавуваат исклучиво кај старите лица, има и доста млади луѓе со прошарана коса. Дерматологот Малиса Пулианг вели дека до 50. година...

40-дневен режим за одзатнување на крвните садови

За ослободување од токсините во крвта, зголемување на еластичноста на крвните садови и нивно чистење од наслаги, се препорачува нивно прочистување кое може да...

Тибетски лек за долговечност

Овој рецепт за народен лек ни го испрати нашата редовна читателка Марија. Потребни состојки: 300гр лук 1кг лимони Подготовка: Лимоните се мелат цели со се кора и семки. Во 1,5...

Намачкајте ги нозете со ова масло – повеќе никогаш нема да...

Оваа исклучително лековита билка кај нас е позната по своите својства да ги исцелува раните и оштетувањата на кожата. Невенот е билка која потекнува од...