Овој ДРЕВЕН ЛЕК лекува повеќе од 100 болести, ја подобрува циркулацијата, ја чисти крвта, ги зацврстува ѕидовите на крвните садови, го јакне имуниот систем, а сите клетки во телото се поисхранети со кислород.

Овој природен лек од лук е една од оние работи која треба да ја користи секој човек што се грижи за своето здравје.

Одличен е за исфрлање на солите од организмот, за прочистување на крвта од токсини, за јакнење на имунолошкиот систем, јакнење на крвните садови и забрзување на метаболизмот. Може да се користи за сите болести.

Она што е најдобро во врска со овој лек, е тоа што не мора да одите во аптека за да го купите (бидејќи го нема во продажба), туку вие сами можете да си го направите дома, од природни и проверени состојки.

Потребни состојки:

Стаклена тегла
12 чешниња лук
500 мл црно вино

Постапка:

Во стаклена тегла ставете 12 излупени чешниња лук. Секое чешне исечете го на четири делови. Прелијте го лукот со половина литар црно, квалитетно домашно вино.

Затворете ја теглата и оставете ја на прозор, на сонце две седмици (но, не на претопло).

Теглата протресувајте ја 2-3 пати дневно, за да може лукот да ги испушта соковите во виното.

После две седмици процедете го виното, а лековитата течност чувајте ја затворена во тегла, однадвор завиткана со алуминиумска фолија, на темно и ладно место.

Употреба: секој ден се консумира по една супена лажица, трипати дневно, 20-30 минути пред оброк. Направете пауза од шест месеци, па повторете ја постапката. Пред употреба задолжително советувајте се со вашиот лекар.