Дома Тагови камен во бубрег

Таг: камен во бубрег

Еден од најсилните антиканцерогени и антиоксиданси – Рецепт кој на многумина...

Американскиот Национален Институт за Канцер потврди дека аспарагусот од сите други намирници, содржи најмногу глутатион, состојка која се смета за една од најсилните антиоксиданси...

Проверено делотворен – чај за топење на бубрежни камчиња

Овој чај го храни телото со неопходните материи, но исто така, успешно го чисти целиот уринарен тракт. Успешно ги разградува сите калцификати, па затоа се...

Како да се ослободите од песокот во бубрезите и жолчното кесе:...

Еден од честите проблеми со кој се соочуваат луѓето во нашите краишта, е песокот или камењата во бубрези и жолчка. Проблемот најчесто е предизвикан...

Народен рецепт за исфрлање на песок од бубрезите, најчесто споделуван со...

Ова се два народни рецепти за исфрлање на камчиња и песок од бубрезите, најчесто споделувани меѓу луѓето кои даваат сигурни резултати. Првиот содржи лимон,...

Мед и босилек: да не се создаваат камења во бубрези, против...

ТЕМПЕРАТУРА И НАСТИНКИ При високи температури се пие чај од босилек подготвен од листовите. Една лажица сув босилек се прелива со 250 мл врела вода,...

Овој напиток за 6 дена ги исфрла ситните камчиња и песокот...

Камењата во бубрег се резултат на намален внес на течност. Некои луѓе почесто создаваат камења поради одредени медицински состојби или вродена предиспозиција. Потребни состојки: 100 мл...

Лековито вино со смокви за кашлица и други тегоби (камен во...

Уште од античко време е познато лаксативното дејство на свежата и сувата смоква. И денес се употребува како најприроден лаксатив кој не остава никакви...

За 10 дена исфрлете го сиот песок и камчиња од бубрезите...

Просото е достапно, едноставно и навистина чудесно средство за лекување на бубрези. Многумина тврдат дека просото им помогнало да заборават на проблемите со бубрезите....

Ова е убедливо најдобриот напиток кој ги прочистува бубрезите од песок...

Семките од лубеница главно завршуваат како отпад, а малкумина ги јадат за подобрување на дигестивниот тракт, бидејќи го олеснуваат празнењето на цревата. Меѓутоа, на...

Ефикасен лек со ЛУК за чистење на АРТЕРИИТЕ после кој НЕ...

Комбинацијата од овие супер-здрави намирници има одлични ефекти за здравјето на целото тело. Потребни состојки:  4 лимони со кора (обидете се да набавите органиски) 4 големи главици...