Новата година се ближи и сите сакаат за таа ноќ да изгледаат што е можно подобро.

За да му помогнете на организмот да продолжи да согорува калории и додека спиете, потребно е да направите неколку работи.

Пред се’, неколку часови пред спиење не јадете ништо!

Непосредно пред да си легнете направете го напитокот од следните состојки.

Потребни состојки:

½ цеден лимон

½ китка магдонос

1 лажичка цимет

1 супена лажица домашна јаболкова киселина

1 чаша вода

Постапка:

Исцедете го лимонот, додадете малку јаболкова киселина, па ставете во блендер заедно со магдоносот и циметот. Блендајте додека да добиете изедначена паста. Додадете чаша млака вода, па измиксајте да се промеша па сервирајте во чаша.

За да го подобрите вкусот можете да дадете малку мед.

Испијте го напитокот полека, но додека е се’ уште топол.