Мрзлива жена: сладолед торта за 15 минути

Преубава торта која ако ја чувате во фрижидер може да биде кремаста, а ако ја ставите во замрзнувач – ќе добиете сладолед торта!

Потребни состојки:

500 мл слатка павлака

300 мл кисела павлака

Смесата поделете ја на 3 еднакви дела:

Во 1 дел ставете 250 г еурокрем

Во 2 дел ставете 300 г мелени бисквити

Во 3 дел ставете малини или друго овошје

Деталите погледнете ги во видеото:

Претходна статијаОткрила чудесен рецепт за отстранување на старечките пеги од рацете
Следна статијаЕфикасен рецепт за воспалена бешика – го користиме веќе неколку генерации