Најбрза погача без квасец – како кец во ракав!

Ова е најбрзата погача без квасец.

Потребни состојки:

300 г брашно

½ прашок за печиво (или ½ мала лажичка сода бикарбона)

50 мл масло

100 мл вода

1 белка

Крупна сол

Сол

Ким

Постапката погледнете ја во видео рецептот:

Претходна статијаПечена тиква на три начини
Следна статијаЧај од малина и капина за прочистување на крвта кај жени, против цревни воспаленија и други болести