Дома Тагови цимет

Таг: цимет

Сите се изненадени: ги варела овие две состојки заедно – за...

  Сон на голем број луѓе кои мака мачат со вишокот килограми – е тие само од себе да ги снема, без некој поголем напор...

Смеса со антиканцерогено дејство: првично се користи за имунитет и памтење

Ова е рецептот за приготвување на смеса со која само за две седмици консумирање ја подобрува концентрацијата за 75% Меѓутоа, освен што го подобрува памтењето...

Една чаша од овој напиток – ќе спиете како бебе и...

Фрлете ги таблетите за спиење и смирување: Една чаша од овој напиток и ќе спиете како бебе! Доколку не можете да склопите очи и да...

Прав турски сутлијаш: никогаш во животот не сум пробала подобар…

Потребни состојки: 6 шолји за млеко вода 2 шолји ориз 3 шолји млеко 15 лажици шеќер 2 ванилин шеќер 1 пудинг од ванила Цимет за наросување, по желба Постапка: Ставете на оган водата...

Брзо, лесно, неодоливо: старински колач од јаболка, најдобар и најлесен рецепт

Потребен ви е колач кој брзо се приготвува? Тогаш, овој сочен колач со јаболка е вистинскиот избор, бидејќи се приготвува еднноставно и брзо, а...

Секое утро пијте го ова и никогаш нема да настинете

Одличен напиток за превенција од настинки! Потребни состојки: 1 чаша топла (не врела) вода, или по избор-бадемово или оризово млеко ¼ чајна лажичка куркума Сок од половина лимон Прстофат...

Чоколадна торта со цимет – ќе уживате во секој залак

Потребни состојки: 4 јајца Цимет 225 г шеќер 100 г брашно 75 г густин 2 мали лажички прашок за печиво 1 супена лажица мелени лешници 5 мали лажички какао 7 мали лажички рендано...

Еврејски колач: едноставно, ефектно, вкусно

Фото и рецепт: Ayse Huseyin Потребни состојки за тесто: 600 г брашно 1/2 коцка квасец (20 г) 3 супени лажици шеќер 250 мл млеко 150 г путер 3 жолчки Тестото се замесува...

Две голтки и готово: овој напиток ќе ги изгори сите вишок...

Иако повеќето луѓе овој период не се грижат многу за килограмите, сепак има и такви кои сакаат да бидат здрави и во форма. За...

Есенска брза торта со јаболка

Фото и рецепт: Марина Станковска Есента мириса на јаболка Потребни состојки: 125 г шеќер 125 путер/маргарин 3 јајца 200 г брашно 1 прашок за печиво 1 лажица млеко 3-4 јаболка Цимет, шеќер во прав Постапка: Јајцата...