Дома Тагови цимет

Таг: цимет

Пробајте го овој фантастичен кокосов ориз! – рецепт

Потребни состојки: -Користете чаша од 270 мл ½ чаша ориз 1 ½ чаша вода 2 лажици шеќер 300-350 мл кокосово млеко Постапка: Во еден поголем сад ставете ги оризот и водата,...

Цимет диета – Ја губите потребата за благо и слабеете

Циметот го регулира нивото на шеќерот во крвта, а со тоа индиректно влијае на намалување на чувството од потреба за јаглехидрати, што е исклучително...

Напиток за инстантно стопирање на настинката

Ако се разбудите со болки во мускулите, затнат нос и болно грло, веднаш подгответе го следниот напиток за да го стопирате натамошното напредување на...

Со мед и цимет против настинка

За најдобри резултати треба да се земе следната доза: Eдна лажичка мед и 1/4 лажичка цимет,  два пати на ден во текот на три дена. Медот...