Дома Тагови мед

Таг: мед

КРОМИД И МЕД – лек за искашлување

Комбинацијата од мед и кромид одамна е позната како исклучително ефикасен природен лек за кашлица. Предноста на овие природни состојки е тоа што можете...

Ако сварите цимет и мед точно во овој однос, за само...

Најголемата предност на домашните лекови е тоа што несамо што пружаат голем број на лековити својства, туку и го одржуваат општото здравје. Од овие...

Бидете спремни за летото што доаѓа – ослабете со молневита брзина

Со помош на овој рецепт ќе го намалите обемот на половината и ќе се ослободите од вишокот вода во организмот. Потребни состојки: 125 г свеж рен 4...

Колач со вкус на баклава – сите состојки се мешаат и...

Потребни состојки: 200 г шеќер 2 лажици масло 3 белки 2 јајца 60 г брашно 200 г ситно сечкани ореви 1 исцеден портокал Прстофат сол 1 лажичка цимет За прелив: 150 г шеќер 1 лажица мед 100...

Гинекологот ми откри цисти и миоми: За 4 дена исчезнаа –...

Цистите на јајници се здравствен проблем со кој голем број жени се соочуваат. Низ целиот свет, илјадници жени се соочуваат со овие цисти, особено...

Поздравете се со салото – Со 2 чаши дневно, за 14...

Наталожените килограми особено на пределот од стомакот се проблем за голем број луѓе кои бараат решение за тоа, но без некој поголем успех. Во потрага...

Имам 50 години и овој пијалак ми помогна да ја елиминирам...

Овој неверојатен смути содржи голема количина здрави хранливи материи и соединенија кои имаат силни анти-воспалителни својства кои можат да ја ослеснат болката во зглобовите....

Запишете го овој лек против кашлица: Сварете банана и уште 2...

Лековитата крема од банани е одлично природно средство против кашлицата, чија ефикасност е проверена и во лекувањето на упорната кашлица и бронхитис. Особено е делотворна...

Без ОВА не го почнувајте денот – рецепт од 3 состојки...

Адријана Лима користи еден рецепт кој неаодамна го објави а во кој се колне дека и помага во одржување на линијата. Лима признава дека не...

Ова – дефинитивно е најдобриот лек за мрзливи црева

Потребни состојки: 500 г сливи без коски 500 г суви смокви 500 г ливадски мед 50 г мелено лист од сена (мајчин лист) - лаксатив ПОСТАПКА Сувите смокви сомелете ги...