Дома Тагови краставица

Таг: краставица

Алкален сок: спас за ЗГЛОБОВИТЕ – ја разбива уричната киселина

Сокот од краставица има голем број здравствени придобивки. Имено, има способност да ја намали температурата на телото, има алкализирачки својства и може ефикасно да...

Салото на стомакот се топи и остануваат само плочки –моќен напиток:...

Кога Питер Карвел на Јутјуб каналот го објави рецептот за приготвување на фантастичниот напиток за слабеење, сите полудеа по него! Станува збор за рецепт кој...

Напиток за слабеење: не си ги трошете парите за вештачки суплeменти,...

Ова е еден исклучително здрав, зелен напиток кој е корисен за бројни состојби во организмот, но меѓу останатото го карактеризира и тоа што поттикнува...

Салата од краставички и лук: го намалува холестеролот и го регулира...

Хипертензијата спаѓа меѓу болести кои се во голема експанзија последниве години, а тоа се должи најмногу на нездравиот начин на живеење, лошата исхрана и...

Најнов здрав начин за одгледување краставици кој дава одлични резултати

Начинот за одгледување на краставици е познат веќе со години наназад. Обично се одгледуваат во стакленици или пластеници наменети за одгледување на разни култури. Во...

Овој напиток не го користете повеќе од 4 дена – за...

-Овој едноставен напиток е тајната за витка линија. Со овие едноставни состојки кои можете да ги купите во било која продавница, ќе приготвите едноставен и...

Навистина делува – за 4 дена, 10 сантиметри помал обем на...

Да ве потсетиме на популарната Саси вода која е клучна состока во „диетата за рамен стомак“ (Flat Belly Diet) која ја осмисли нутриционистката Cynthia...

Оваа диета го топи салото со брзина на светлината – првите...

Овие денови можете да си го промените животот и телото на подобро, а не само што ќе го стопите салото, туку ќе се чувствувате...

Напиток за ИСТРОШЕНИ нерви – помага и при слабеење

Многумина, ананасот го сметаат за крал на овошјето, еве зошто: Во една фелка ананас, или околу 80 – 100 грама се содржат околу 70 проценти...

Се пие една чашка пред спиење, ги гори мастите и ги...

Еден од најпосакуваните работи за секого е вишокот килограми да се загубат што побрзо. Поради ова, сите ние во одреден дел од животот се изложуваме...