Слабеењето никогаш не било полесно, започнете го вашето патување кон вита линија со помош на диетата со краставици. Со диетата со краставици можно е да ослабете до 7 ликограми за една недела, во зависност од вашите физички перформанси.

Сигурно се борите да одржите здрава рутина во текот на летото, бидејќи иако има многу здрава храна на располагање, претопло е и мразиме да подготвуваме и готвиме во кујна каде што има може да се развијат и „милион“ степени со вклучена ррерна, рингли и сите други апарти.

NMD.mk

Овој план на исхрана ќе ви помогне да се ослободите од вишокот токсини од вашето тело и да ви обезбеди доволно хранливи материи за сè што ви е потребно.

Краставицата е исто така моќен диуретик и ќе ви помогне да го исфрлите вишокот вода од вашето тело покрај токсините. А луѓето велат дека со оваа диета, краставицата ви помага да изгубите до седум килограми за само една недела.

План за исхрана со краставици:

Појадок: чинија салата од краставици (рецепт подолу) и две варени јајца.

Ужина: Едно јаболко или праска и пет сливи.

Ручек: Чаша салата од краставици и парче тост.

Ужина: Шејк од краставици. (Рецептот ќе го најдете подолу)

Вечера: 300 грама било кое овошје.

А салатата од краставици треба да изгледа вака:

-400 грама краставица
-200 милилитри јогурт или кисело млеко
-главица кромид (помала)
-малку сол
-краставица

Шејкот од краставици се подготвува вака:

Во блендер ставете една краставица, едно јаболко и една рака спанаќ, изблендирајте додека да се изедначи смесата и разблажете ако ви е премногу густо за пиење. Се пие веднаш по приготвувањето.

НАПОМЕНА: Секако, како и пред секоја друга диета, секогаш треба да се консултирате со лекар пред да ја започнете оваа!