Кога Питер Карвел на Јутјуб каналот го објави рецептот за приготвување на фантастичниот напиток за слабеење, сите полудеа по него!

Станува збор за рецепт кој тој го добил од популарниот британски хомеопат, а не е ни чудо што за краток временски период видеото го изгледале речиси 2 милиони луѓе, а еве и зошто.

Имено, ако не сте некој љубител на зеленчукот, природните сокови се одличен начин во своето тело да внесете хранливи материи.

Но, ако покрај тоа ги искомбинирате и вистинските намирници, ќе добиете вистински моќен напиток кој ги топи масните наслаги од стомакот, го чисти организмот од наталожените токсини. Затоа побрзајте во набавката по намирниците и пригответе го овој одличен напиток!

Потребни состојки: 1 големо цвекло, 2-3 свежи моркови, 4-5 стапчиња целер, 1 рака свеж спанаќ, 1 јаболко, 1 свежа краставица, 2 ротквици, 1 корен од свеж ѓумбир (1 см) и 1 лимон

Постапка: Состојките добро измијте ги, исчистете ги и ставете ги во соковник. Добиениот сок испијте го. Најдобро е да се консумира наутро, а од овие намирници ќе добиете околу 500 мл сок.

Оние кои го пробале овој напиток велат дека е толку хранлив, што може да замене мултивитаминска таблета, па дури и појадок. Погледнете го видеото и пробајте го рецептот, ќе ве восхитат резултатите!