Овен

За врска: Одличен однос можете да остварите со Лавот, бидејќи сте емоционално компатибилни. Лавот ќе ве разбере и поддржува во сè, а водено ќе биде и одличен пријател и љубовник.

За авантура: Вагите се идеални ако сакате со некого да имате незаборавна авантура. Со овој знак покрај страста ќе почувствувате и неодолива сексуална привлечност.

Бик

За врска: Со Девицата можете да имате складен однос, бидејќи одлично се разбирате и имате слични сфаќања и ставови за многу работи.

За авантура: Со Скорпијата страстите никогаш нема да ви недостасуваат – штом ќе ви се сретнат погледите, желбата ќе биде обострана.

Близнаци

За врска: Вагата е вашиот идеален партнер со кој можете да делите буквално сè. Никогаш нема да ви биде здодевно, а вашиот однос ќе биде полн со разбирање и внимание.

За авантура: Стрелецот знае како да ја разбуди страста во вас, а друга страна нема да ве гуши и да ви создава притисок.

Рак

За врска: Со Скорпијата можете одлично да се согласувате, толку многу што ќе ви биде доволен само еден поглед за да се разберете.

За авантура: Јарецот може да ви го помати умот, а истовремено и да ви влее самодоверба и сигурност иако тоа не води никаде.

Лав

За врска: Со Стрелецот совршено се вклопувате. Ви одговара неговиот слободен дух, но и заштита која ви ја овозможува.

За авантура: Бурен и незаборавен однос можете да имате со Водолијата, бидејќи и двајцата сакате возбуда и добра забава.

Девица

За врска: Со Јарецот одлично се разбирате, си давате еден на друг сигурност, двајцата сте нежни и постојано си покажувате љубов.

За авантура: За некоја кратка авантура, Рибата е идеален партнер. Со неа ќе имате незаборавни моменти исполнети со страст.

Вага

За врска: Со Водолијата можете да имате прилично интересен однос полн со возбудливи моменти. Со сигурност ќе уживате во заедничките моменти. И двајцата сакате предизвици и патувања.

За авантура: Никој не може да ги разгори страстите во вас, како Овенот. Знае како вистински да ве задоволи.

Скорпија

За врска: Со Рибата можете да уживате во однос исполнет со нежности и романтика. Во сè се надополнувате.

За авантура: Страствени моменти можете да имате со Бикот, уште при првата средба ќе почувствувате силна привлечност кон него.

Стрелец

За врска: Со Лавот можете да остварите динамична и складна врска. Нему ќе му давате простор да се развива, а Лавот ќе знае како да ве заштити.

За авантура: Незаборавни моменти во креветот можете да имате со Близнаците. Колку сте во другите полиња различни, толку се вклопувате во ова.

Јарец

За врска: Со Бикот можете да имате стабилна врска. Верни сте еден на друг и се поддржувате во сè.

За авантура: Со Ракот страстите можат да пламнат во секунда – еден на друг никогаш нема да си досадите.

Водолија

За врска: Со Близнаците можете да имате однос кој никогаш не е монотон. И двајцата сте друштвени и слично размислувате.

За авантура: Лавот е тој кој може да ви овозможи незаборавни моменти. Кога ќе се најдете во иста просторија, зрачите со привлечност еден кон друг.

Риби

За врска: Со Ракот можете да имате однос полн со разбирање и почит, а водено и врска во која нема да ви недостасува романтика.

За авантура: На Девиците не можете да им одолеете, помеѓу вас постои хемија која веднаш ви го поматува умот.