Овен

Овенот кој се занимава со бизнис треба што помалку да комуницира со алчни луѓе. Истото важи и за оние кои бараат љубов. Оваа недела секој што сака да комуницира со други луѓе ќе може да напредува и да стане поуспешен, но мора да бидете внимателни и да не налетате на зли луѓе.
Поминувајте што е можно повеќе време со семејството, роднините и пријателите. На еден од нив можеби ќе му треба вашата помош оваа недела. Не вреди да се очекува дека доброто ќе ви биде вратено со добро. Но, некој ќе ви ја врати услугата во догледна иднина и тоа во двојно.
Бик

Поради многу навремената и позитивна транзиција на Венера, Бикот ќе почне да ја зголемува енергијата во среда. Овие луѓе ќе можат да добијат набој за виталност, ќе им се зголеми интуицијата и мотивацијата. На 11 и 12 април енергијата ќе биде малку во опаѓање.
Во финансискиот сектор засега е подобро да се биде набљудувач. Вреди привремено да престанете да купувате и да не ја ризикувате вашата репутација на работа. Што се однесува до љубовта, во среда ќе започне позитивен период на ова поле.
Близнаци

Од првите моменти од понеделникот, подобро е Близнаците да се ocлободат од негативните мисли. Неcигypноста и cтpавовите можат да бидат извор на големи проблеми на работа и во љубовта. Поблиску до петок, ѕвездите и планетите ќе ја подобрат меморијата на Близнаците.
Тоа ќе значи дека ќе биде многу корисно да се учи на крајот на неделата. Домашната работа исто така ќе биде многу важна, но сега е подобро да ја правите во секое слободно време. На почетокот на неделата е подобро да се спроведе ревизија, фpлајќи ги сите непотребни работи.
Рак

Раковите имаат многу поволно време за духовни практики и интроспекција што ќе ви помогне да не изгopите на работа и да не дозволите непpијатни мисли да ја контpoлираат топката. Можете безбедно да се вклучите во креативни активности. Голем успех ги очекува претставниците на креативните професии.

Секој што е принуден да остане на патот, исто така ќе почне да му се насмевнува со среќа од 13 април. Лекот за љубовните проблеми ќе биде работата, спортот и работата. Не треба да се грижите за ситниците, бидејќи сè лошо поминува.
Лав

Лавовите се меѓу најсамобендисаните знаци во зодијакот и таквите луѓе оваа недела ќе имаат малку пoтежок живот од другите. Важно е да го промените фокусот од себе врз другите. Лавовите треба да размислуваат за децата, за партнерот, родителите. Можеби ќе им треба помош.
Знак дека сè се движи во вистинската насока ќе биде радоста на најблиските. Покрај тоа, неуспехот во една област ќе ви помогне да успеете во друга. Ако сè оди наопаку во работата, тогаш љубовта ќе процвета и обратно. На лавовите им треба оптимизам и малку повеќе самодоверба овој период.
Девица

Претставниците на секој хороскопски знак имаат свои непријатни навики. Во периодот од 11 до 17 април ваквите навики можат да се почувствуваат кај Девиците. Ова ќе ги одврати луѓето од нив и ќе ги натера да го променат мислењето за нив.

За да го избегнете ова, ќе треба повнимателно да ги анализирате вашите постапки и зборови. Особено е важно да се однесувате правилно со новите познаници. Оваа недела Девиците ќе бидат подновени со нова облека. Секој што бара сродна душа треба малку да се одмори. Подобро е да се фокусирате на работата.
Вага

Вагите треба повеќе да обратат внимание на некое хоби, и интереси. Можеби токму меѓу нив ќе можат да најдат нова професија во следните неколку месеци. Најважно во моментов е да избегнете мрзеливост и одолговлекување. Луѓето околу вас ќе очекуваат поддршка и разбирање од Вагата.

Себичноста и агресијата можат да предизвикаат големи проблеми на работа и во семејството. Главниот совет за Вагите за овие седум дена е да не ги изгубите пријателите. Ќе биде многу полесно да разочарате личност отколку пријатно да изненадите.

Скорпија

Понеделник и вторник нема да бидат најдобри денови за Скорпиите. Ѕвездите и планетите не се во духот, но вистинските мисли нема да ја испуштат среќата. Сега е време да престанете да навлегувате во себе и да барате какви било недостатоци, да се критикувате себеси.

Ова е одлично време за интегрирање, работа во тим, преселба на нова позиција. Затоа, подобро е да се избере втората половина од работната недела. Ѕвездите и планетите ќе им помогнат на Скорпиите да ја покажат својата индивидуалност и да ги постигнат своите цели во секоја област од животот.

Стрелец

Стрелците треба да ја започнат неделата со чистење на куќата или станот. Финансискиот сектор ќе им биде најважен на претставниците на овој знак, па затоа треба повеќе да внимавате на деталите.

Ќе биде корисно да комуницирате со мудри луѓе со долгогодишно искуство. Стрелците можат многу да научат од нив. Доколку се појават некакви комплекси и cтpaвови, баналната промена на околностите ќе помогне да се надминат. Вреди помалку контакт со арогантни луѓе.

Јарец

Јарците во периодот од 11 до 17 април се можни пророчки соништа. Исто така, ќе ја зголемат емпатијата, ќе се зголеми интуицијата. Неделата ќе биде исклучително продуктивна, исполнета со настани и светла. Ѕвездите сакаат Јарците да почнат да се справуваат со своите недостатоци, длабоки чувства.

Затоа, ноќните светла ќе им помогнат да најдат нови аспирации, да ја отворат својата потсвест и да им помогнат да си постават нови цели. Јарците ќе имаат ентузијазам, мотивација, желба да станат подобри.

Водолија

Водолијата треба да се фокусира на семејството, да ја насочи енергијата кон главниот тек на љубовта, да ги решава домашните работи. Шестото сетило ќе им помогне во тешки ситуации. Исто така, вреди да се потпрете на поддршката од најблиските. Нивните зборови ќе ви помогнат да ја вратите самодовербата доколку сè тргне наопаку.

Водолиите ќе можат да најдат љубов за себе, за саканите, за животот. Тие треба што повеќе да комуницираат со емотивните луѓе. Се разбира, таквите луѓе понекогаш се каприциозни, но тие, како никој друг, знаат да наплаќаат со позитивно.

Риба

Ова е одлично време за шопинг, патување (колку што е можно). Главната работа е да се задржи енергијата и здравјето. На почетокот на неделата можни се промени во расположението кои негативно ќе се одразат на продуктивноста. Од среда сè ќе се промени на подобро.