ОВЕН

Неделниот хороскоп од 19 до 25 јуни вели дека оваа недела ќе биде многу продуктивна за Овенот. Можно е да добиете понуда, да ги здружите силите со личност која има повеќе искуство од вас. Би било мудро да ја искористите оваа понуда.

Финансиската ситуација ќе биде без поголеми промени, внимавајте да не се занимавате со избрзани купувања. Вљубените овни ги очекува пријатно изненадување, а оние кои што не се во врска треба да се опуштат. Прифатете ја поканата за состанок, одлично ќе се забавувате. Вашите најдобри денови ќе бидат четврток и недела.

Фото: Илустрација

БИК

Има некои пречки на работното поле кои не ви дозволуваат да напредувате со брзината што ја сакате. Ако луѓето со кои работите не можат да одговорат на барањата, сменете го „тимот“. Финансиската ситуација е стабилна, добро управувате со парите.

Во љубовта сѐ уште ги трпите истите болки. Превртете нов лист, многу е полесно отколку што мислите. Слободниот Бик би можел да започне романса на работното место. Уживате во вниманието. Проверете го вашиот холестерол. Вашите најдобри денови ќе бидат среда и сабота.

Фото: Илустрација

БЛИЗНАЦИ

Оваа недела вашиот проблем со недостаток на концентрација доаѓа до израз и може да ве „наведе“ во неволја. Негувајте ги своите вештини, имате многу да понудите, не дозволувајте сето тоа да оди залудно затоа што во еден момент ви било досадно.

„Волкот го менува палтото, но никогаш не го менува темпераментот“. Не очекувајте вашиот партнер да се согласи со вашите „слободоумни“ ставови. Слободните Близнаци ќе се најдат во „ненабрано грозје“, треба да изберат меѓу две симпатии. Вашите најдобри денови ќе бидат понеделник и четврток.

Фото: Илустрација

РАК

Неделниот хороскоп од 19 до 25 јуни има добри вести за вас. Ве очекува работна недела, но исклучително продуктивна. Не плашете се да кажете што ве мачи во работата, проблемите ќе се решат на час. Можни се помали трошоци кои не сте ги предвиделе.

Со мала заштеда, лесно можете да се извлечете од неволјата. Зафатените припадници на овој знак ги очекува убава недела, партнерот ви планира изненадување за викендот. Слободните размислуваат за својата поранешна љубов. Вашите најдобри денови ќе бидат среда и недела.

ЛАВ

Почетокот на неделата ќе биде донекаде заморен, ќе мора да повторувате сѐ што правите, секогаш ќе недостасува некоја „состојка“ за да ја завршите работата. Во втората половина од седмицата ве очекуваат пријатни изненадувања, деловни и љубовни.

Слободните Лавови наидуваат на личност која ќе им го „тресне светот“ и ќе ги натера да ги преиспитаат своите ставови. Доколку неодамна сте имале проблеми со зглобовите, оваа недела проблемите се нагласени. Вашите најдобри денови ќе бидат петок и недела.

Фото: Илустрација

ДЕВИЦА

Недела која ветува за Девиците. Лесно постигнувате успех, имате широк круг на пријатели и познаници од областа на работата со која се занимавате, а тоа ќе ви биде од голема корист оваа недела.

Доколку сте во брак или врска, очекувајте пресврт во односите со партнерот. Работите драстично се менуваат на подобро. Слободна, многу страсна и флертувачка. Можни се проблеми со грбот. Вашите најдобри денови ќе бидат вторник и четврток.

ВАГА

Оваа недела не треба да се потпирате на „познаниците“ и на вашиот вроден шарм. Пред вас се многу искушенија, нема да ви биде лесно да испливате од проблемите. Зафатените Ваги се подготвуваат за драма. Партнерот ќе ви постави ултиматум.

Слободните уживаат во лежерни врски и дружење без обврски. Внимавајте на притисокот, може да ви направи проблеми. Најдобри денови ќе бидат четврток и недела.

СКОРПИЈА

Многу работа, но и напредок. Вака би можела да се опише неделата пред вас. Не ја занемарувајте помошта на постарите колеги, таа ќе биде вредна. Можни се помали проблеми во семејството, постариот член се потпира на вашата помош.

Ако неодамна сте биле во врска, оваа недела може да биде пресвртна точка. Скорпиите имаат многу додворувачи, но ниту еден не е на нивните стандарди. Најдобри денови ќе бидат петок и сабота.

Фото: Илустрација

СТРЕЛЕЦ

Неделниот хороскоп има добри вести за Стрелците. Соработката со машка личност води до успех. Љубовната ситуација е нешто невообичаена. Избезумено се прилепувате за партнерот, но и сите ваши „радари“ се вклучени и расположени сте за флерт.

Внимавајте да не изгубите личност која е драгоцена за вас. Ако неодамна не сте биле на стоматолог, треба да ги проверите забите оваа недела. Најдобри денови ќе бидат вторник и сабота.

ЈАРЕЦ

Бавна недела, не успевате да ги постигнете целите. Не се вознемирувајте поради доцнењето, ќе испадне дека е далеку подобро за вас. Финансиската состојба се подобрува, очекувајте прилив на пари. Оние во врска ќе донесат важна одлука, а веројатно ќе стават крај на токсичната врска.

Од оваа недела сè почнува да се движи во нивните животи. Слободните луѓе успешно ги заведуваат сите околу себе, нивната романса не е нагласена. Најдобри денови ќе бидат среда и недела.

ВОДОЛИЈА

Одлична недела за водолиите. Успешно ќе ја завршувате работата, а на крајот од неделата започнувате со нови обврски. Добро би било ако не работите сами, соберете тим во кој имате доверба, ќе бидете уште поуспешни.

Љубовната ситуација ви оди во прилог. Имате многу додворувачи, прашање е само кого да изберете. Прво, дознајте што ви треба најмногу во овој момент – романса или авантура. Сè ќе биде полесно после тоа. Вашите најдобри денови ќе бидат понеделник и четврток.

РИБА

Неделниот хороскоп ги советува Рибите да се свртат кон себе, да се посветат на подлабока анализа на нивните постапки и да имаат пореално гледање на ситуацијата на работа. Во љубовта би можеле да бидете малку понежни и опуштени, стравот од повреда нема да ви донесе радост на долг рок. Вашите најдобри денови ќе бидат вторник и сабота.