Дома Тагови златна мешавина од мед и куркума

Таг: златна мешавина од мед и куркума

КУРКУМА СО МЕД: Секој треба да си направи како превентива и...

НАЈМОЌНИОТ ПРИРОДЕН АНТИБИОТИК: Влијае на 700 гени во нашето тело и лечи повеќе од 160 болести. Во моментов, куркумата е еден од најчесто користените...

Ако здравјето ви е на 1.место, како на мене, тогаш направете...

Овој лек го користам редовно и секојдневно шест месеци, па така со сигурност можам да ги потврдам деговите својства и дејства. Го користам не...

Ги исфрла тoксинитe, ја чисти кpвта и лимфата и го зајакнува...

Исфрлете ги отро.вите од лимфата како што се чистат санитарните јазли за да не се у.давите во својот от.пад. Ако не ги исфрлите отро.вите...

Златниот мед го зајакнува имунитетот како челик, според билкарите е број...

Куркумата е индиски зачин, еден од најдобрите средства за чистење на телото одвнатре. Во текот на животниот век низ телото минува повеќе од тон...

Како куркумата и медот се користат како лек – измешајте ги...

Рецепт и видео прилог на Јелена Петровиќ од Бабината кујна. Оваа мешавина содржи витамини Ц и Б и претставува силен природен антиоксидант. Се користи за...