Дома Тагови торта со бисквити и пудинг

Таг: торта со бисквити и пудинг

ЕКСПРЕС ТОРТА: Многу лесна и едноставна за правење, рецептот го добив...

Овој колач е многу вкусен, од оние „лапни-голтни“, а одличен е поради неговата брза и едноставна постапка за приготвување. Рецептот го добив мојата идна...

Сите ќе мислат дека сте врвна домаќинка: ЧОКО КЕКС ТОРТА готова...

Рецепт и видео презентација на „Домашни рецепти” (Homemade recipes) – Чоко кекс торта. Колачот се прави навистина многу брзо со превкусен чоколаден крем кој...

Наједноставниот пудинг колач со бисквити, брзо и вкусно

Едноставно, брзо и вкусно, најчесто го правам кога ни се јаде нешто благо. Потребни состојки: 500 г бисквити 2 пудинг од чоколадо + шеќер по вкус 900 мл...