Дома Тагови рецепти на Том Филос

Таг: рецепти на Том Филос

Ова е најдобриот рецепт за палачинки – не можете да погрешите...

Рецепт и видео прилог на Том Филос – Палачинки меки како душа “Според мое мислење ова е најдобриот рецепт за палачинки! Од сите рецепти што...

Меки, едноставни и многу вкусни погачиња во облик на полжав

Рецепт и видео прилог на Том Филос: Вкусни погачи На многу едноставен начин пригответе ги “полжавите” на Том Филос. Кората се премачкува со кечап, се...

Пица за 5 минути – употребете го вчерашниот леб вака –...

Рецепт и видео прилог на Том Филос: Пица од леб Еве еден начин како можете од стар леб да направите пица повкусна дури и од...

Феноменално необичен колач со јаболка и кекси, без печење – ова...

Рецепт и видео презентација на Том Филос: Колач со јаболка и кекси, според рецептот на Ѓорѓе Давид. Брз, лесен и едноставен рецепт за торта со...

МЕНЕМЕН (Сатараш) – Популарен турски специјалитет од пиперки и домати, прсти...

Рецепт и видео презентација на Том Филос: Менемен, турски специјалитет Најубавото летно-есенско јадење, пржени пиперки со домати и јајца, вкусно, прсти да излижеш! Потребни состојки: 1 главица...

Брза и едноставна погача со кашкавал, многу вкусна, мека како памук...

Му благодариме на Том Филос за прекрасните рецепти што ги споделува со читателите на НМД.мк. Неговиот рецепт за погача со кашкавал, мека како душа,...

ПЕРЕЦИ – рецепт со сите трикчиња, излегуваат повкусни од купечките

Рецепт и видео прилог на Том Филос – ПЕРЕЦИ. Направете сами свои переци и уживајте во нивниот вкус. Од оваа количина излегуваат 6 переци. Потребни состојки: 200...

Многу вкусно јадење од рерна: Несекојдневна комбинација на карфиол и печурки

Рецепт и видео прилог на Том Филос – комбинација од карфиол и печурки, јадење од рерна за чиста десетка! Потребни состојки: Малку путер за намастување на...

Царска пита – кога немате многу време, а сакате убав и...

Рецепт и видео презентација на Том Филос – Едноставна, брза и многу вкусна Царска пита. Сите состојки ги мешате со маталка, ставете дробено сирење и...

Вака ќе го приготвите највкусниот БОЛОЊЕЗЕ сос одличен за шпагети –...

Рецепт и видео прилог на Том Филос Пригответе им го на вашите најмили највкусниот болоњезе сос кој одлично одговара со шпагети и други јадења. Болоњезе...