Дома Тагови рецепти на Том Филос

Таг: рецепти на Том Филос

ПРОЛЕТНА ПИТА: Добра, домашна, богата и топла пита со спанаќ и...

Рецепт и видео презентација на Том Филос - „Пролетна пита“. Добра, домашна, богата и топла, многу е вкусна и сочна. Едноставно толку многу е...

Лиснати ролнички со павлака – се топат во уста, многу се...

Рецепт и видео презентација на Том Филос - Лиснати ролнички со кисела павлака. Одличен рецеп за многу меки печива, лесни како памук, а вкусот...

Мој пријател од Австрија ми ја откри долго чуваната тајна состојка...

Рецепт и видео презентација на Том Филос - САХЕР торта. Од еден мој куќен пријател од Австрија, сега пензиониран слаткар кој е трета генерација...

Меки, со вкус на пица, ароматични кифли богати со фил

Рецепт и видео презентација на Том Филос - Пица кифли. Потребни состојки: 150 мл млака вода, 150 мл млеко, 70 мл масло, 2 белки, 2...

Брза и многу едноставна баклава, секој може да ја направи

Рецепт и видео презентација на Том Филос - Рецепт за брза баклава. Сочна баклава која се приготвува многу едноставно, така што можат да ја...

Пита со јаболка, од само неколку состојки – Ќе ве воодушеви...

Рецепт и презентација на Том Филос – Пита со јаболка. Права старинска пита со јаболка како што порано ја приготвувале: се замесува средно меко...

Брзи пирошки – вкусни, меки и сунѓерести, идеални за брза вечера...

Рецепт и видео презентација на Том Филос – Вкусни брзи пирошки. Вкусни, меки и сунѓерести, идеални се за брза вечера или појадок за целото семејство....

Превкусен колач со наполитанки кој се топи во уста, а се...

Рецепт и видео презентација на Том Филос – Брз колач кој се топи во уста. Превкусен колач кој се топи во уста и кој се...

Вкусен и сочен ролат со мелено месо – едноставно и декоративно,...

Рецепт и видео презентација на Том Филос – Вкусен и сочен ролат со мелено месо и варени јајца. Вкусен и сочен ролат од мелено месо...

Сонце погача, многу едноставна и многу брза и декоративна – може...

Рецепт и видео презентација на Том Филос – Сонце погача. Поздрав на сите, ова е СОНЦЕ ПОГАЧА, едноставна, брза, вкусна и декоративна. Погача за секој...