Дома Тагови рецепти на Том Филос

Таг: рецепти на Том Филос

СОЧЕН ПАНДИШПАН: Готов за 15 минути, се топи во уста

Некој го нарекува „нутма“, „бучма“, „раванија“, „сунѓерка“, а кај нас дома го нарекувавме едноставно „пандишпан“. Во зависност од кој крај потекнувате, веројатно имате ист...

Едноставен, сочен, старински колач со ореви и гриз (мерки со чаша)

Ова е еден од оние едноставните колачи со неодолив вкус, кој често се прави поради лесната подготовка. Во нашето семејство на пример, речиси секоја...

Aко го барате најевтиниот ручек на свет, потсетете се на ова...

Порано кога нашите баби немаа многу намирници за да готват богати јадења, тие сепак, секогаш наоѓаа начин како од евтини состојки да направат нешто...

Рецепти со банани: Колачи без печење, смесата е готова за 15...

Кога се мислите што да им направите за послужување на ненајавените гости, овие два рецепти се многу едноставни и се подготвуваат од минимални намирници,...

ПОСТОТ НАБРЗО ЗАВРШУВА: Ова ми е омилениот чоколаден колач, едвај чекам...

Колачот лесно се приготвува: ги матите сите состојки, печете и прелевате со чоколаден вкусен сируп кој на колачот Црна дама му дава божествен вкус....

ПОСНО ТЕСТО ЗА ПИЦА СО XL ГОЛЕМИНА: овој рецепт е за...

Оваа пица има ХЛ големина, а тестото е многу едноставно за правење и не се меси. Тие што ја пробале се воодушевени од лесната...

Ова е најсподелуваниот рецепт за БАУНТИ ТОРТА без печење, готова е...

Направете домашна БАУНТИ ТОРТА за која ви се потребни само 10 минути. Направете домашен колач или торта со вкус кој сите го обожуваат. Овој колач...

Многу брза излеана пита со спанаќ, вкусна и здрава, може да...

Ова е од оние пити кои можете секој ден да ги јадете без грижа на совест, бидејќи многу е здрава. Се приготвува многу брзо...

НАЈЕДНОСТАВНИОТ ЧОКОЛАДЕН ДЕСЕРТ: Се прави од 2 состојки, за неколку минути...

Рецепт на Том Филос. Наједноставниот рецепт за сладок десерт кој се приготвува од само две состојки, за само неколку минути, без печење... Како и...

ПОДОБРЕТЕ ГО ЖЕЛЕЗОТО, НО И РАСПОЛОЖЕНИЕТО: Со едноставна постапка, успеав да...

Денес може да се најдат готови лиснати теста и да се скрати постапката за приготвување на оваа прекрасна пита, но како и секогаш, мора...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"